AP: Командири ЗСУ закликали США дозволити удари ATACMS вглиб Росії

Джерело: Associated Press

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Без можливості використовувати керовані ракети великої дальності, такі як ATACMS, у ЗСУ “зв’язані руки”.

Погіршення умов на полі бою спонукало США дозволити Україні використовувати артилерію та ракетні системи, надані Заходом, для захисту Харкова від постійних російських обстрілів.

Тоді як застосування ракет ATACMS допомогло б “знищити командні пункти” армії РФ, які знаходяться “за 100-150 кілометрів від лінії фронту”, пояснив командир артилерійського підрозділу ЗСУ на псевдо “Гефест”.

США почали споряджати Україні ракети ATACMS на початку 2024 року. Проте, серед обов’язкових умов, зокрема, заборона на удари по російській території. Відповідно нині ця заборона “перешкоджає атакам на аеродроми та військову інфраструктуру в глибокому тилу Росії”, що зрештою підриває боєву здатність України.

Українські посадовці сподіваються переконати американських союзників дозволити використання ATACMS проти конкретних цілей.

Це здається досить абсурдним, коли ворог так активно просувається на нашу територію і б’є всіма типами ракет по українській території, а ми не можемо завдати удару у відповідь на території росіян, де вони тримають матеріально-технічне забезпечення та постачання, – зазначив командир роти безпілотників 103-ї бригади територіальної оборони на псевдо “Лис Микита”.

Однак, українські офіційні особи заявили, що лише відчайдушні умови на полі бою можуть переконати американських посадовців скасувати обмеження.

Ми повідомляли, що за даними українських джерел, США встановили обмеження, що Україна може атакувати територію РФ лише на відстані не більше 100 км від кордону. Водночас джерела у США відмовились називати, які обмеження встановила адміністрація Байдена, однак зазначають, що дані про обмеження у 100 км – неправдиві.

Зауважимо, США дозволили Україні бити по території РФ уздовж всього кордону, звідки росіяни скоюють напади, а не лише у Харківській області.

На початку тижня Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у коментарі PBS News сказав, що згода з Україною про атаки по території РФ розповсюджується всюди, де війська РФ намагаються перетнути кордон.

Речник Пентагону Патрік Райдер напередодні заявив, що не було ніяких змін у політиці США, яка завжди націлена на те, щоб Україна завдавала транскордонні контрудари там, де це необхідно. Дозвіл на розширення атак свідчить про значне просування у домовленностях між США та Україною. Ще у травні президент США Джо Байден давав дозвіл на використання американської зброї по території РФ лише з Харківщини, де почався новий наступ.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.