США дозволили Україні атакувати територію РФ не тільки на кордоні з Харківщиною – CNN

Джерело: CNN

Імовірно, що США дозволили Україні бити по території РФ уздовж всього кордону, звідки окупанти скоюють напади, а не лише у Харківській області.

На початку тижня Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у коментарі PBS News сказав, що згода з Україною про атаки по території РФ розповсюджується всюди, де війська РФ намагаються перетнути кордон.

“Це розповсюджується на всі місця, де російські війська перетинають кордон з російської на українську територію, щоб спробувати захопити додаткову українську територію”, – сказав він.

Салліван додав, що це “не питання географії”, а “здоровий глузд”.

Представник Пентагону, майор Чарлі Дітц також повідомив, що США “погодились дати дозвіл Україні атакувати з американської зброї по Росії у те місце, куди прибувають російські війська, щоб спробувати захопити українську територію”,

“Якщо Росія нападає чи готується напасти зі своєї території на Україну, є сенс дозволити Україні завдати удару у відповідь по силах, які атакують по ній (Україні – ред.) з-за кордону”, – наголосив він.

Речник Пентагону Патрік Райдер напередодні заявив, що не було ніяких змін у політиці США, яка завжди націлена на те, щоб Україна завдавала транскордонні контрудари там, де це необхідно.

Дозвіл на розширення атак свідчить про значне просування у домовленностях між США та Україною. Ще у травні президент США Джо Байден давав дозвіл на використання американської зброї по території РФ лише з Харківщини, де почався новий наступ.

Та вже минулого тижня високопосадовець Пентагону зауважив, що є низка прикладів, коли США дали “зелене світло” на рішення, які спершу не хотіли ухвалювати.

“Якщо подивитись назад на розвиток конфлікту, можна побачити низку прикладів, де ми не хотіли щось робити, але потім зробили це. F-16, ATACMS… Щоб це не було. Тому завжди ведеться розмова та переоцінка правильної відповіді і я думаю, що це чудово. Тому ніколи не кажіть ніколи”, – сказав він.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Хоча правець може виникнути в будь-яку пору року, влітку ризик зараження може бути вищим, оскільки люди проводять більше часу на вулиці. 

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.