Апеляція ВАКС не змінила рішення про конфіскацію активів бізнесмена РФ Усманова
Джерело: ЦПК
Апеляційна палата ВАКС залишила без змін рішення першої інстанції, а апеляційні скарги фірм російського бізнесмена Алішера Усманова без задоволення.
Мова про залізорудну продукцію обсягом понад 165 тисяч тонн (орієнтовна вартість – понад 2 млрд грн).
Крім того, Україна конфіскувала 100% статутного капіталу ТОВ “Петер-Сервіс Україна” — IT-компанії, яка раніше була під контролем Усманова.
У ЦПК зауважили, що ці активи (і багато інших) вдалось конфіскувати завдяки санкційному механізму, розробленому ЦПК, Автомайданом та нашими партнерами у владі та громсекторі.
Алішер Усманов – російський бізнесмен, у рейтингу російських мільярдерів він посідає восьме місце зі статками у розмірі 14,4 млрд доларів. Усманову належить медіаресурс “Коммерсант”, який займає прокремлівську позицію та здійснює ідеологічну підтримку дій держави-агресора.
Також він є засновником Групи USM та спільно з іншими співвласниками здійснюють вирішальний вплив на діяльність групи та дочірніх компаній, які здійснюють свою діяльність у стратегічних для економіки РФ галузях — в металургії та гірничодобуванні, телекомунікаційному секторі та сфері цифрових технологій, зокрема “Металоінвест”, “Мегафон”.
Раніше у Мін’юсті акцентували, що через Групу USM здійснюється значне сприяння РФ у веденні війни, яке відбувається шляхом сплати податків та зборів до державного бюджету РФ, також у матеріально-технічному забезпеченні, шляхом постачання телекомунікаційних послуг правоохоронним органам та військовим підрозділам збройних сил РФ.
Варто нагадати, 18 квітня колегія суддів Вищого антикорупційного суду частково задовольнила адміністративний позов Міністерства юстиції України до колишнього президента АТ “Мотор Січ” і директора представництва товариства в м. Москва, російського підприємця та застосувала до них санкцію, передбачену пунктом 1-1 ч.1 ст. 4 Закону України “Про санкції”.
- Вищий суд Євросоюзу відхилив апеляцію російсько-узбецького олігарха Алішера Усманова щодо виключення зі санкційного списку ЄС.
- Співробітники Служби безпеки України затримали трьох зловмисників, які планували вивезти з України обладнання для винищувачів МіГ-29.
- Служба безпеки України ліквідувала масштабну схему постачання до РФ стратегічно важливої продукції для атомної енергетики та нафтогазової галузі країни-агресорки.
- Правоохоронці викрили схему незаконного виробництва і продажу пального, до якої причетний кум Медведчука із Закарпаття.
- На Закарпатті правоохоронці викрили місцевого підприємця, який допомагав Росії виробляти високотехнологічне обладнання для військових кораблів.
Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид.
Заморожена війна РФ проти України, на думку експрезидента Польщі Александра Квасневського, грає на руку Путіну, дозволяючи Росії зміцнити армію та продовжувати агресію.
Люксембург вперше в історії спрямовує значні кошти на пряме фінансування озброєння для України, виділивши понад 200 млн євро з лютого 2022 року та ще 80 млн євро на 2025 рік, заступниця голови комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок звинуватила Китай у постачанні Росії озброєння для війни проти України, а також загрозі миру в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні.
У листопаді 2024 року російська армія зазнала найбільших безповоротних і санітарних втрат у живій силі від початку широкомасштабного вторгнення – 45 720 військових. Це чисельність умовно понад трьох мотострілецьких дивізій сухопутних військ армії РФ.