Аргентина подала заявку на приєднання до НАТО у якості «глобального партнера»

Джерело: Луїс Петрі/X

Глава Міністерства оборони Аргентини Луїс Петрі повідомив, що країна має намір стати “глобальним партнером” НАТО. Відповідний запит Аргентина вже направила Альянсу.

18 квітня Петрі провів зустріч із заступником Генсека НАТО та передав офіційного листа, у якому звернувся до штаб-квартири НАТО у Брюсселі з проханням про приєднання.

Я представив лист про наміри, який висловлює прохання Аргентини стати глобальним партнером організації. Ми продовжуватимемо працювати над відновленням зв’язків, які дозволять нам модернізувати та навчати наші сили відповідно до стандартів НАТО, — зазначив міністр.

У разі погодження, військовий представник країни буде присутній у штаб-квартирі блоку, що дозволить брати участь в оборонних заходах.

Статус глобального партнера НАТО надається країнам для зміцнення співпраці з Альянсом. Зокрема країни співпрацюють з НАТО в галузі безпеки, оборони, миротворчості та інших напрямках.

Зауважимо, раніше Президент Аргентини Хав’єр Мілей офіційно відмовився від членства країни в міждержавному блоці БРІКС.

У листі, надісланому президенту Бразилії Лулі да Сілві, Сірілі Рамафосі з Південної Африки, лідеру Китаю Сі Цзіньпіну, російському диктатору Володимиру Путіну та прем’єр-міністру Індії Нарендрі Моді, вказано, що курс зовнішньої політики нової адміністрації відрізняється від попередньої.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.