Археологи знайшли скелет великої панди у гробниці китайського імператора

Джерело: Insider

Археологи у Китаї заявили, що знайшли скелет великої панди, похований у гробниці китайського імператора, який жив понад 2000 років тому.

Ху Сонгмей, археолог з Академії археології Шеньсі, зазначив, що це перший раз, коли повний скелет тварини виявлено експертами у стародавньому похованні.

Команда Ху знайшла скелет мордою до гробниці імператора Вень, який був п’ятим правителем династії Західна Хань і правив до 157 року до нашої ери. 

Місце поховання розташоване поблизу Сіаня, міста в провінції Шеньсі, яке колись було імперською столицею Китаю.

Раніше, у 1975 році археологи знайшли череп панди у гробниці матері імператора Вень, але його тулуба не було, – сказав Ху.

Наприкінці 2021 року археологи розкопали останки тигра, тапіра, бізона у 20 ямах у кутках королівського саду біля гробниці Веня.

Але тільки нещодавно команда Ху ідентифікувала один зі скелетів як велику панду за допомогою аналізу ДНК.

Ху сказав виданню, що панда, ймовірно, належить до підвиду Циньлін, який має більші та кругліші голови та відрізняється від більш поширеної сичуаньської великої панди.

П’ять років тому, 20 травня 2019-го, Володимир Зеленський офіційно став президентом України.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

У ніч на 19 травня Олександр Усик переміг Тайсона Ф’юрі, ставши абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі. Українські користувачі соцмереж почали публікувати меми про боксерський поєдинок.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.