Атаки дронів на Москву покликані показати, що Україні є чим відповісти на ракетний терор РФ – NYT

Джерело: New York Times

Атаки безпілотників на Москву, що почастішали останнім часом, мають на меті продемонструвати українському суспільству, що Україна здатна відповісти на російський ракетний терор.

“Останніми тижнями Україна все частіше вдається до атак дронами Росії. За словами офіційних осіб США, ця стратегія, покликана показати українській громадськості, що Київ все ще спроможний завдати удару у відповідь, особливо, беручи до уваги повільний контрнаступ ЗСУ проти російської оборони”, – йдеться в матеріалі.

Як розповіли у виданні, однією з найуспішніших атак у цьому контексті можна вважати удар по надзвуковому бомбардувальнику на одному з військових аеродромів глибоко на російській території.

Проте офіційні особи США вважають, що успішне знищення бомбардувальника все ж не можна вважати значною шкодою для загальної військової потужності Росії.

За словами українських офіційних осіб, вони очікують, що посилення атак може змусити Москву переглянути тактику своїх набагато масштабніших та більш руйнівних ракетних та дронових ударів по українських містах.

Натомість, на думку деяких експертів, отриманий ефект має прямо протилежний характер. До прикладу, науковиця з Міжнародного фонду Карнегі за мир Тетяна Станова зазначає, що атаки на Москву посилили підтримку війни серед частини росіян, хоча, ймовірно, вони також допомогли підірвати віру в уряд, зокрема в елітних колах.

“Українці роблять те, що можуть у теперішніх обставинах. Я не думаю, що вони намагаються досягти стратегічного ефекту”, – прокоментувала Станова.

Незважаючи на обмежений ефект атак, офіційні особи США, які говорили на умовах анонімності, заявили, що очікують продовження дронових ударів по Росії, які “посилають сильний сигнал: Київ не просто захищає власну територію, а й має певну здатність перенести боротьбу до Росії”.

Водночас, як зауважили українські офіційні особи, удари дронів становлять невеликий ризик ескалації, тому що Росія не здатна далі посилювати свою боротьбу, враховуючи, що вона вже випустила по Україні стільки ракет і безпілотників, скільки могла.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.