Австрійська OMV розірвала контракт із «Газпромом», який мав діяти до 2040 року

Джерело: пресслужба OMV

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

Причиною дострокового розірвання контракту назвали “численні суттєві порушення договірних зобов’язань з боку російського “Газпрому”. У компанії наголосили, що розірвання набуває чинності негайно.

Також в OMV зауважили, що усі потенційні ризики через припинення постачання “були повністю диверсифіковані шляхом альтернативних джерел газу за минулі три роки”.

Концерн повідомляв у листопаді, що забезпечив собі постачання трубопровідного газу з Норвегії та законтрактував додаткові довгострокові обсяги зрідженого газу. Одночасно забронював транзитні потужності в Німеччині та Італії для транспортування до країни регазифікованого ЗПГ з морських терміналів у цих країнах.

Додамо, у лютому міністерка енергетики Австрії Леонор Гевесслер заявила про намір розглянути можливості виходу із довгострокових контрактів між австрійською нафтогазовою компанією OMV та “Газпромом”, які діють до 2040 року. Пізніше в OMV зазначили, що в разі потреби компанія зможе на 100% забезпечити австрійських споживачів газом із неросійських джерел.

Тоді як раніше повідомляли, що австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.

Варто зауважити, що влада Австрії погодила відмову від російського газу до 2027 року в нову безпекову стратегію країни. Нині рішення перебуває на стадії доопрацювання.

Адміністрація Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася до українського уряду з проханням прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилось видання.

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах. 

Влада Литви, Латвії та Польщі відмовилася пропустити через свій повітряний простір літаки, якими планували дістатися до Москви президент Сербії Александар Вучич та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Політики мали взяти участь у параді 9 травня.

Частка тих, хто позитивно ставиться до формату національного телемарафону “Єдині новини”, знизилась із 45% у 2022-му до 17% у 2024 році.

Ввечері 6 травня Індія атакувала Пакистан. У двох прикордонних районах індійського Кашміру чути інтенсивні обстріли та гучні вибухи.