Байден наказав заборонити певні технологічні інвестиції США в Китаї

Джерело: Reuters

В середу, 9 серпня, президент США Джо Байден підписав наказ, який забороняє деякі нові інвестиції США в Китаї, а також вимагатиме повідомлення уряду в інших технологічних секторах.

Даний наказ уповноважує міністра фінансів США заборонити або обмежити інвестиції США в китайські компанії в трьох секторах: напівпровідники та мікроелектроніка, квантові інформаційні технології та певні системи штучного інтелекту.

Наказ спрямований на те, щоб перешкодити американському капіталу допомогти Китаю розробити технології, які могли б підтримати його військову модернізацію та підірвати національну безпеку США. 

Байден заявив у листі до Конгресу, що оголошує надзвичайний стан у країні, щоб впоратися із загрозою просування таких країн, як Китай, “у чутливих технологіях і продуктах, критичних для армії, розвідки, спостереження або кіберможливостей”.

У четвер, 10 серпня, Китай заявив, що “серйозно стурбований” цим наказом і залишає за собою право вживати заходів.

У заяві міністерства торгівлі Китаю зазначили, що наказ впливає на нормальне функціонування та прийняття рішень підприємствами, а також підриває міжнародний економічний і торговий порядок.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що країна “рішуче не задоволена” і “виступає проти наполегливих вимог США щодо введення інвестиційних обмежень щодо Китаю”.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про виділення Україні €3,5 млрд допомоги, яка надійде у березні.

Чеське видання Reflex до третіх роковин повномасштабного вторгнення Росії опублікувало обкладинку з президентом України Володимиром Зеленським. 

Європейський Союз ухвалив 16-й пакет санкцій проти Російської Федерації на третю річницю повномасштабної війни.

У селищі Решетилівка Полтавської області 22 лютого зникла дворічна дівчинка. За день правоохоронці знайшли дитину без ознак життя в одному з приміщень на подвір’ї її дому. Дівчинку було вбито. Причетного до вчинення особливо тяжкого злочину затримано.

Понад 460 американських художників, танцівників і поетів підписали відкритий лист до Національного фонду мистецтв (НФМ), просячи відхилити нові вимоги до заявок на отримання грантів, прийнятих НФМ цього місяця відповідно до останнього виконавчого указу президента США Дональда Трампа.