Байден наказав заборонити певні технологічні інвестиції США в Китаї
Джерело: Reuters
В середу, 9 серпня, президент США Джо Байден підписав наказ, який забороняє деякі нові інвестиції США в Китаї, а також вимагатиме повідомлення уряду в інших технологічних секторах.
Даний наказ уповноважує міністра фінансів США заборонити або обмежити інвестиції США в китайські компанії в трьох секторах: напівпровідники та мікроелектроніка, квантові інформаційні технології та певні системи штучного інтелекту.
Наказ спрямований на те, щоб перешкодити американському капіталу допомогти Китаю розробити технології, які могли б підтримати його військову модернізацію та підірвати національну безпеку США.
Байден заявив у листі до Конгресу, що оголошує надзвичайний стан у країні, щоб впоратися із загрозою просування таких країн, як Китай, “у чутливих технологіях і продуктах, критичних для армії, розвідки, спостереження або кіберможливостей”.
У четвер, 10 серпня, Китай заявив, що “серйозно стурбований” цим наказом і залишає за собою право вживати заходів.
У заяві міністерства торгівлі Китаю зазначили, що наказ впливає на нормальне функціонування та прийняття рішень підприємствами, а також підриває міжнародний економічний і торговий порядок.
Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що країна “рішуче не задоволена” і “виступає проти наполегливих вимог США щодо введення інвестиційних обмежень щодо Китаю”.
- Китай допомагає РФ уникнути західних санкцій та, ймовірно, надає Москві військові технології та технології подвійного призначення для використання в Україні, мовиться у звіті розвідки США, опублікованому 27 липня.
- Китай та РФ розпочали спільні навчання в Японському морі.
- Минулого місяця китайський імпорт ключових енергетичних товарів з Росії зріс до історичного максимуму, посилюючи у такий спосіб зростання взаємозалежності двох країн.
- У четвер, 13 липня, під керівництвом Південно-Східної Азії в Індонезії провідний китайський дипломат Ван Ї провів двосторонні зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим та державним секретарем США Ентоні Блінкеном.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.
Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.
Глава МЗС Ігор Клименко повідомив, що із пошкодженого внаслідок російського удару будинку в Сумах евакуювали понад 400 осіб.