Байден планує запросити у Конгресу найбільший пакет допомоги для України, – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Повідомляють, що президент США Джо Байден розробляє план звернення до Конгресу з проханням виділити найбільший пакет фінансування зброї та гуманітарної допомоги Україні.

Деякі чиновники вважають, що ухвалення єдиного пакета, розмір якого може досягати 100 мільярдів доларів, може дати адміністрації Байдена найкращі шанси забезпечити фінансування війни до виборів у листопаді наступного року.

“Ідею “великого пакета” рішуче підтримують багато в адміністрації. Прихильники України хочуть, щоб це був однозначний великий законопроєкт”, — повідомило джерело, знайоме з обговореннями.

Зазначають, що цей крок дозволить уникнути подальших дебатів у Конгресі щодо витрат України наступного року. 

Представник адміністрації США сказав The Telegraph, що Білий дім “не приймає жодних рішень про те, чи робити один великий пакет, чи про те, скільки він буде коштувати”, але вони сказали, що великий пакет фінансування України до листопада 2024 року є “одним із варіантів”, який розглядається.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.

У Генеральному штабі ЗСУ надали оперативну інформацію станом на 22.30 23 травня щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами загарбницьких планів.