Байден може використати грантову програму США для військової допомоги Україні – Politico

Джерело: Politico
Адміністрація Байдена розглядає можливість використання грантової програми Державного департаменту для надсилання додаткової військової допомоги Україні.
Двоє посадовців повідомили Politico, що адміністрація Байдена розглядає можливість використання іноземного військового фінансування – кредитної схеми, спрямованої на допомогу іншим країнам у купівлі озброєння – призначеної для України.
Це сталося в той час, коли Конгрес продовжує обговорювати прохання Джо Байдена схвалити 24 мільярди доларів додаткової допомоги Україні.
Білий дім зважує низку варіантів, намагаючись знайти додаткові гроші для підтримки України. Білий дім наполягав на розв’язанні проблеми після того, як відчайдушний законопроєкт, схвалений законодавцями США на вихідних, щоб запобігти зупинці роботи уряду, не містив додаткової допомоги Києву.
Президент Байден вчора натякнув, що може існувати альтернативне джерело фінансування для України, не уточнюючи, що саме він мав на увазі.
За даними Держдепартаменту, станом на 21 вересня у США залишилося приблизно 650 мільйонів доларів із 4,6 мільярда зовнішнього військового фінансування, яке Конгрес виділив у межах двох додаткових пакетів для України та “країн, які постраждали від ситуації в Україні”.
Водночас навіть коли США скористаються фінансовими повноваженнями для закупівлі озброєння, Конгрес все одно повинен дозволити додаткове фінансування для підтримки України, зазначив американський посадовець.
Зауважується, що адміністрація Байдена також потенційно може закликати Конгрес перенаправити фінансування з іншого бюджету Пентагону на підтримку України. Однак це рішення потребує схвалення законодавців.
- Державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад один мільярд доларів.
- Міноборони Сполучених Штатів замовило в американської оборонної компанії Raytheon ракети середньої дальності “повітря-повітря” AMRAAM для України.
- 24 вересня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський підбив підсумки “продуктивного” тижня для України, зауваживши на низці оборонних рішень, котрі посилять наші Сили оборони.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що перші американські танки Abrams прибули на територію України. Нині триває підготовка до посилення бригад цими танками.
- Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти України протистояти російському вторгненню.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.