Байден може використати грантову програму США для військової допомоги Україні – Politico

Джерело: Politico

Адміністрація Байдена розглядає можливість використання грантової програми Державного департаменту для надсилання додаткової військової допомоги Україні.

Двоє посадовців повідомили Politico, що адміністрація Байдена розглядає можливість використання іноземного військового фінансування – кредитної схеми, спрямованої на допомогу іншим країнам у купівлі озброєння – призначеної для України.

Це сталося в той час, коли Конгрес продовжує обговорювати прохання Джо Байдена схвалити 24 мільярди доларів додаткової допомоги Україні.

Білий дім зважує низку варіантів, намагаючись знайти додаткові гроші для підтримки України. Білий дім наполягав на розв’язанні проблеми після того, як відчайдушний законопроєкт, схвалений законодавцями США на вихідних, щоб запобігти зупинці роботи уряду, не містив додаткової допомоги Києву.

Президент Байден вчора натякнув, що може існувати альтернативне джерело фінансування для України, не уточнюючи, що саме він мав на увазі.

За даними Держдепартаменту, станом на 21 вересня у США залишилося приблизно 650 мільйонів доларів із 4,6 мільярда зовнішнього військового фінансування, яке Конгрес виділив у межах двох додаткових пакетів для України та “країн, які постраждали від ситуації в Україні”.

Водночас навіть коли США скористаються фінансовими повноваженнями для закупівлі озброєння, Конгрес все одно повинен дозволити додаткове фінансування для підтримки України, зазначив американський посадовець.

Зауважується, що адміністрація Байдена також потенційно може закликати Конгрес перенаправити фінансування з іншого бюджету Пентагону на підтримку України. Однак це рішення потребує схвалення законодавців.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.