Байден попросить у Конгресу 100 мільярдів доларів допомоги Україні та Ізраїлю – Bloomberg

Джерело: Bloomberg з посиланням на джерела

Президент США Джо Байден розглядає додатковий запит у розмірі приблизно 100 мільярдів доларів, який включатиме оборонну допомогу Ізраїлю та Україні разом із фінансуванням безпеки кордону та допомогою країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань.

Байден пообіцяв підтримати Ізраїль після смертоносної атаки, скоєної на початку цього місяця ХАМАСом, угрупованням, визнаним США та ЄС терористичною організацією. Допомога Ізраїлю користується широкою двопартійною підтримкою в Конгресі США.

Водночас допомога Україні вже не так активно підтримується республіканцями. Раніше цього місяця група законодавців, які підтримують додаткову допомогу Києву, запропонувала адміністрації розробити спільний пакет допомоги Ізраїлю та Україні в надії подолати спротив республіканців.

Рішення включити фінансування охорони кордону в пакет також спрямоване на те, щоб заручитися підтримкою республіканців у Конгресі, які вже давно пов’язують додаткову іноземну допомогу з розв’язанням проблеми напливу мігрантів у США.

Особа, знайома зі зусиллями адміністрації щодо координації запиту, сказала, що деталі пакета все ще опрацьовуються, і підкреслила, що сума покриватиме цілий фінансовий рік.

Попередній запит Білого дому, який передбачав допомогу Україні на суму 24 мільярди доларів, охоплював лише тримісячний період.

Проте будь-який запит від Білого дому повинен буде чекати, поки законодавці Палати представників оберуть нового спікера після усунення Кевіна Маккарті з поста. Будь-який захід щодо витрат повинен спочатку розглянути Палата, але палата не може завершити жодну законодавчу роботу, доки республіканці не об’єднаються за новим спікером.

Сам обсяг і вимоги пакета, ймовірно, викликають опір у Палаті представників, де розбіжності Республіканської партії щодо скорочення витрат та іноземної допомоги зіграли в боротьбі спікерів.

Конгресмен Джим Джордан, провідний кандидат на посаду наступного спікера, скептично ставився до нової допомоги Україні, і консерватори в Палаті представників вимагали, щоб ізраїльський пакет не прив’язувався до подальшої допомоги Києву. Останніми днями Йорданія надавала суперечливі сигнали щодо України, зокрема припускаючи, що додаткова допомога повинна бути пов’язана з посиленням нагляду.

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер у вівторок заявив, що очікує, що адміністрація надішле запит “до кінця цього тижня” і що він включатиме військову, дипломатичну, розвідувальну та гуманітарну допомогу для Ізраїлю.

“Ми хотіли б отримати додатковий пакет якомога швидше, тому що потреби великі як в Ізраїлі, так і в Україні”, — сказав він.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.