Білий дім розглядає варіант об’єднання допомоги для України та Ізраїля – NBC

Джерело: NBC

За даними ЗМІ у Білому домі розглядають можливість об’єднання допомоги для України та Ізраїля в один законопроєкт, аби точно мати змогу фінансувати Київ у боротьбі з російським агресором.

Завчається, що такий варіант запропонували законодавці США від обох партій, які підтримують додаткову фінансову допомогу для України. Об’єднання допомоги для України та Ізраїля в один законопроєкт допоможе забезпечити фінансування Києва попри спротив окремих республіканців.

Група консерваторів Палати представників рішуче виступає проти нового фінансування для України, про яке попросив Білий дім, і це питання, безсумнівно, стане чинником під час виборів керівництва Республіканської партії на цьому тижні. Додаткова допомога Ізраїлю після жорстокої атаки ХАМАС на ізраїльтян розглядається як менш імовірна така боротьба в Конгресі.

Білий дім тихо оцінює політичну життєздатність об’єднання допомоги Україні та Ізраїлю, сказав представник адміністрації, визнаючи, що остаточне рішення буде за Конгресом.

Час будь-яких спроб пов’язати фінансування України та Ізраїлю, якщо така стратегія запрацює, невідомий. Конгрес стикається з кінцевим терміном фінансування федерального уряду в середині листопада.

Законопроєкт про короткострокові витрати, який Байден підписав минулого місяця, щоб уникнути припинення роботи уряду, не передбачав жодного нового фінансування для України, що поклало початок дискусії про те, як розв’язати це питання.

  • Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Пентагон забезпечить Ізраїль усім необхідним для самооборони і захисту цивільного населення від атак бойовиків ХАМАС.
  • За інформацією ЗМІ, у США обмірковують на тристороннім обміном, відповідно до якого Сполучені Штати нададуть Польщі систему “Залізний купол”. Натомість Польща передасть Україні свої системи Patriot.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.