США можуть запропонувати Польщі систему «Залізний купол» в обмін на Patriot для України

Джерело: Politico

За інформацією ЗМІ, у США обмірковують на тристороннім обміном, відповідно до якого Сполучені Штати нададуть Польщі систему “Залізний купол”. Натомість Польща передасть Україні свої системи Patriot.

Про таку можливість у США задумались після того, як Ізраїль відмовив Вашингтону та Києву у проханні надати Україні “Залізний купол” – високоефективну протиракетну, протимінометну та протиартилерійську систему малої дальності.

План щодо тристороннього обміну обговорили на закритому брифінгу у Пентагоні 4 жовтня. На брифінгу вирішили, що Польща, яка минулого року придбала Patriot у США, є перспективним партнером для обміну.

  • 5 жовтня Іспанія запропонувала Україні нові системи протиповітряної оборони та боротьби з безпілотниками для захисту енергетичної та портової інфраструктури.
  • 5 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що головним результатом зустрічей у межах III саміту Європейської політичної спільноти у Гранаді є важливі домовленості стосовно посилення спроможностей системи протиповітряної оборони України на зимовий період.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.