Зеленський анонсував «потужні рішення щодо посилення української ППО»

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

5 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що головним результатом зустрічей у межах ІІІ саміту Європейської політичної спільноти у Гранаді є важливі домовленості стосовно посилення спроможностей системи протиповітряної оборони України на зимовий період.

Напередодні зимового періоду нагальним питанням є саме посилення ППО, аби убезпечити населення від терористичних атак росіян на зразок тієї, що сталася 5 жовтня на Харківщині, у селі Гроза.

Тож саме це питання, за словами президента, було головною темою переговорів української делегації. Зокрема є рішення щодо передачі систем Hawk Іспанією.

Дуже радий, що в нас сьогодні є потужний прогрес у цьому напрямі. Це шість систем Hawk від прем’єр-міністра Педро Санчеса та уряду Іспанії. Це буде спільна робота з партнерами під головуванням Іспанії. Я дуже вірю, що ми зможемо зібрати всі ці системи, і вони всі потраплять в Україну, – зазначив Зеленський.

Також результатом зустрічі з канцлером ФРН Олафом Шольцом стало рішення про опрацювання передачі ще однієї системи ППО Patriot Україні. Зеленський зауважив, що нині це єдина система, яка може протистояти таким загрозам, таким масовим убивствам.

Саме зараз, на цей зимовий період… Тому що Patriot на своєму шляху прибирає будь-які ракети російського злодія, – наголосив він.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.