Байден поручив своїм помічникам зосередитись на провокаційних заявах Трампа – CNN

Джерело: CNN

Президент США Джо Байден особисто поручив своїм помічникам зосередити увагу на провокативних заявах Дональда Трампа.

Як зазначає видання з посиланням на джерела, мета Байдена – активізувати зусилля кампанії на висвітленні “божевільного лайна”, яке публічно горить Трамп.

Схоже, що Байден поставив собі ціль окреслити Трампа – свого, ймовірно, головного суперника на виборах президента – як безглуздого і непридатного для посади глави США.

У виданні додали, що команда Байдена давно зосередилась на тому, аби показати, як відрізняються темперамент та світогляди кандидатів на пост президента США.

Радники передвиборної кампанії Байдена кажуть, що попередження виборців про те, як виглядатимуть наступні чотири роки президентства Трампа, є центральним у їхній загальній виборчій стратегії – у всьому, від зовнішньої політики до репродуктивних прав до захисту демократичних інститутів.

Ця стратегія зумовлена стурбованістю помічників Байдена тим, що чимало американців забули про один з найобурливіших та неприйнятних моментів президентства Трампа.

Зокрема старший радник передвиборчої кампанії Байдена нещодавно заявив, що здивований тим, скільки виборців одягли “рожеві окуляри”, оглядаючись на роки правління Трампа.

На думку CNN, якщо Байден налаштований висвітлювати провокаційні заяви Трампа, то його команда має багато можливостей для цього, зважаючи на останні тижні.

Цього місяця Трамп заявив , що заохочуватиме Росію вдиратися в країни, які не виконують своїх зобов’язань перед НАТО, що насторожило як США, так і іноземних посадовців.

Кампанія швидко оприлюднила заяву Байдена щодо цих слів Трампа.

“Зізнання Дональда Трампа в тому, що він має намір дати Путіну зелене світло для подальшої війни та насильства, продовжувати його жорстокий напад на вільну Україну та поширити свою агресію на народ Польщі та країн Балтії, є жахливими та небезпечними. Сама свобода і демократія будуть у бюлетені для голосування в листопаді”, – заявив президент.

Через два дні сам Байден розкритикував Трампа за ці коментарі.

“Жоден інший президент у нашій історії не схилявся перед російським диктатором. Дозвольте мені сказати це якомога чіткіше: я ніколи цього не зроблю. Заради Бога, це тупо. Це соромно. Це небезпечно. Це не по-американськи”, – сказав він.

Наступного дня соратники Байдена знову “актували” заяву Трампа після того, як він повторив свою погрозу членам НАТО.

І коли Трамп, здавалося, висміював чоловіка своєї суперниці від Республіканської партії Ніккі Гейлі, військовослужбовця Національної гвардії, за його відправлення за кордон (“Що сталося з її чоловіком? Де він? Він пішов”, — сказав Трамп на передвиборчому мітингу), Байден швидко розкритикував ці коментарі на платформі X.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.