Байден закликає Туреччину «якнайшвидше» погодити приєднання Швеції до НАТО

Джерело: SkyNews

9 липня під час телефонної розмови з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом глава США Джо Байден обговорив заявку Швеції на членство в НАТО.

Туреччина не підтримала Швецію на вступ до Альянсу, що потребує схвалення всіх членів НАТО.

Президент США зазначив своєму турецькому колезі, що він сподівається привітати Швецію в НАТО “якомога швидше”.

Туреччина досі блокувала приєднання Стокгольма, заявляючи, що вона не зробила достатньо для боротьби з особа у Швеції, пов’язаними з курдськими бойовиками та іншими групами, які Анкара вважає терористичними.

Швеція спробувала заспокоїти Туреччину, ухваливши новий закон про боротьбу з тероризмом.

9 липня Ердоган наголосив Байдену, що Швеція зробила кроки в правильному напрямку, аби Туреччина ратифікувала її заявку, але ці кроки не були корисними, оскільки прихильники Робітничої партії Курдистану (РПК) продовжували проводити демонстрації у Швеції.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що 10 липня у Вільнюсі відбудеться зустріч глави Туреччини з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном.

Зауважимо, 3 липня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав Туреччину “якнайшвидше” схвалити вступ Швеції до НАТО – під час спільної заяви для преси з його польським колегою Маріушем Блащаком.

Видання Financial Times вдруге назвало обраного президента США Дональда Трампа “Людиною року”.

Україна отримала черговий транш у межах програми розширеного фінансування (Extended Fund Facility, EFF) від Міжнародного валютного фонду. Сума становить 1,1 мільярда доларів, і ці кошти вже надійшли на рахунки держави. Їх використають для фінансування критично важливих бюджетних видатків.

23 грудня правоохоронний комітет Верховної Ради підтримав законопроект №12191 про декриміналізацію порно за основу.

З 1 січня 2025 року “Укрпошта” змінює підхід до тарифікації доставки посилок, запроваджуючи нову систему. Вона враховуватиме виключно об’єм відправлення, а не вагу. Компанія зазначає, що такий підхід впроваджується вперше в її історії та базується на міжнародній практиці лідерів ринку, таких як FedEx і UPS.

Чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT тепер може говорити з користувачами голосом Санта-Клауса. Така функція буде доступна лише до кінця року.