Байден закликає Туреччину «якнайшвидше» погодити приєднання Швеції до НАТО
Джерело: SkyNews
9 липня під час телефонної розмови з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом глава США Джо Байден обговорив заявку Швеції на членство в НАТО.
Туреччина не підтримала Швецію на вступ до Альянсу, що потребує схвалення всіх членів НАТО.
Президент США зазначив своєму турецькому колезі, що він сподівається привітати Швецію в НАТО “якомога швидше”.
Туреччина досі блокувала приєднання Стокгольма, заявляючи, що вона не зробила достатньо для боротьби з особа у Швеції, пов’язаними з курдськими бойовиками та іншими групами, які Анкара вважає терористичними.
Швеція спробувала заспокоїти Туреччину, ухваливши новий закон про боротьбу з тероризмом.
9 липня Ердоган наголосив Байдену, що Швеція зробила кроки в правильному напрямку, аби Туреччина ратифікувала її заявку, але ці кроки не були корисними, оскільки прихильники Робітничої партії Курдистану (РПК) продовжували проводити демонстрації у Швеції.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що 10 липня у Вільнюсі відбудеться зустріч глави Туреччини з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном.
Зауважимо, 3 липня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав Туреччину “якнайшвидше” схвалити вступ Швеції до НАТО – під час спільної заяви для преси з його польським колегою Маріушем Блащаком.
- За інформацією ЗМІ, союзники України у НАТО досі не вирішили, що запропонувати Україні на саміті, який відбудеться вже 11-12 липня у Вільнюсі, Литва.
- Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті НАТО у Вільнюсі у межах започаткування нового формату взаємодії України з Альянсом.
- Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, як пише видання, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
- Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
24 квітня у Дніпровському районному суді обрали запобіжний захід усім чотирьом підліткам, котрі побили військового у столичному Гідропарку. Так, троє 17-річних перебуватимуть під цілодобовим домашнім арештом, тоді як 15-річного відправили під нічний домашній арешт до 19 червня.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Головний виконавчий продюсер програми “60 хвилин” на CBS News Білл Оуенс йде у відставку через занепокоєння щодо редакційної незалежності на тлі судової тяганини з президентом США Дональдом Трампом.