Байден заявив, що США роблять «усе можливе» для підтримки України

Джерело: CNN

Сьогодні, 12 липня, президент США Джо Байден перед зустріччю з Володимиром Зеленським у межах саміту НАТО у Вільнюсі заявив, що Штати роблять “усе можливе” для підтримки України під час війни, розв’язаної Росією.

Водночас Байден прокоментував реакцію Зеленського на комюніке НАТО, в якому йдеться, що Україна отримає запрошення до Альянсу, коли союзники погодяться, і умови будуть виконані.

“Ваша стійкість і рішучість стали зразком для всього світу. І я можу тільки уявити, яке це розчарування. Але я обіцяю Вам, що Сполучені Штати роблять усе можливе для підтримки України”, – запевнив Байден.

Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський 12 липня на спільній пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Вільнюсі прокоментував результати саміту.

Зеленський сказав, що визнання НАТО того, що Україні не потрібно дотримуватися Плану дій щодо членства (ПДЧ), є важливим.

Президент повідомив, що отримав позитивні новини щодо нових оборонних пакетів, перебуваючи у Вільнюсі, де зустрівся з лідерами Великої Британії, Німеччини, Франції, Австралії та Нідерландів.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.