БЕБ: Бюджет недоотримав 3 млрд грн податків від діяльності криптобірж

Джерело: пресслужба БЕБ

Фахівці БЕБ зауважили, що за десять років державний бюджет втратив щонайменше 3 млрд грн податків від діяльності криптобірж, діяльність яких досі не врегульовано в Україні.

Зокрема, загальний обсяг торгів криптобірж, заснованих резидентами України, тільки трьома віртуальними активами (BTC, ETH, USDT), за період їх діяльності з 2013 по 2023 роки, становить понад $55 млрд.

З транзакцій стягується торгова комісія, яку кожна біржа встановлює самостійно. Як правило – це 0,1 – 1,5% від суми угоди. Середня торгова комісія становить 0,8% від обороту, що орієнтовно за десять років становить $445,5 млн.

Одначе, криптобіржі досі не сплачують податки в Україні, оскільки відсутня відповідна нормативна база.

Минулого року парламентарі ухвалили закон № 2074-ІХ “Про віртуальні активи”, який регулює правовідносини у сфері обігу віртуальних активів в Україні. Одначе, досі відповідні норми щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами не прийнято.

Як зауважив заступник Директора БЕБ Андрій Пащук, поки питання затягується, держава продовжує втрачати десятки мільйонів податків щомісяця.

Щобільше, Пащук пояснив, що операції з криптовалютою можуть використовуватися для обходу санкцій, виведення коштів за кордон, незаконного ігорного бізнесу та скоєння кримінальних правопорушень.

Триває 1172-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 964 тисячі осіб.

10 травня відзначають Всесвітній день мігруючих птахів, Всесвітній день вовчака, Всесвітній день кактуса, Всесвітній день справедливої торгівлі, День вітряка та Міжнародний день арганії. Християни сьогодні вшановують святого апостола Симона Зилота.

За даними синоптиків у суботу, 10 травня, частину країни накриють опади.

На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.