Бельгія розслідує ймовірне втручання Росії у виборчу кампанію в ЄС

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо заявив у п’ятницю, 12 квітня, про можливе втручання Росії у майбутні вибори до Європейського парламенту після висновків, наданих спецслужбами.

За його словами, слідчі виявили, що російські групи втручаються в європейські вибори, щоб просувати проросійських кандидатів і в такий спосіб послабити європейську підтримку України.

“Мета полягає в тому, щоб допомогти обрати більше проросійських кандидатів до Європейського парламенту та зміцнити певний проросійський наратив у цьому інституті. Ослаблена європейська підтримка України служить Росії на полі бою”, – сказав Де Кроо журналістам.

Прем’єр-міністр зазначив, що бельгійське розслідування розпочали після того, як чеська влада виявила проросійських агентів у Брюсселі, які прагнули вплинути на європейських законодавців і навіть заплатити їм за просування проросійської програми.

Де Кроо наголосив, що він попросив терміново скликати засідання європейського агентства, яке співпрацює з судовими та поліцейськими органами країн-членів ЄС (EuroJust) для обговорення цього питання, і запропонував відділу ЄС з боротьби з шахрайством OLAF порушити цю справу.

“Ми несемо відповідальність, і наша відповідальність полягає в тому, щоб захистити право кожного громадянина на вільний і безпечний голос”, – додав він.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.