Бельгія та Чехія закликають запровадити окремі санкції проти РФ за втручання у вибори ЄС

Джерело: Александр Де Кро/Х

Бельгія спільно з Чехією закликають до впровадження нових санкцій Європейського Союзу для протидії російському впливу на майбутні європейські вибори після того, як кілька країн виявили втручання, мовиться у відкритому листі до керівництва ЄС.

Александр Де Кр та Петр Фіала звернулися до глав Європейської ради, Європейської комісії та Європейського парламенту з закликом заснувати окремий санкційний режим щодо Росії за її втручання у демократичні процеси Євросоюзу.

За словами Де Кро, Брюссель і Прага мають серйозні підстави стверджувати, що Москва активно намагається вплинути на майбутні європейські вибори і зміцнити проросійську позицію в новому Європейському парламенті.

Такі спроби неприйнятні, і ми маємо зробити все, щоб захистити нашу демократію, — заявив прем’єр Бельгії.

Випадки проросійської дезінформації та втручання вже виявлені в кількох країнах ЄС. Зокрема, бельгійські служби безпеки розкрили мережу всередині Бельгії, яка включала грошові перекази, що частково відбувалися в Чехії.

У листі зазначається, що бельгійська розвідка виявила в країні проросійську агентурну мережу. Діяльність мережі була спрямована, зокрема, на розвиток співпраці між проросійськими політиками в Європейському парламенті, сприяння обранню проросійських кандидатів до Європарламенту, а також призначення осіб, які діють у межах цієї мережі, співробітниками євродепутатів.

Бельгія вказала на особливий ризик не лише для інституцій ЄС, а й для НАТО. Вибори до Європарламенту відбудуться 6-9 червня.

Настав правильний час встановити новий режим обмежувальних заходів, спрямованих на протидію російській шкідливій діяльності, — зазначили лідери.

Зауважимо, чеська спецслужба викрила пропагандистську мережу, яку фінансує Москва. За словами прем’єр-міністра Петри Фіала, група використовувала празький новинний сайт “Голос Європи” для поширення інформації, спрямованої на те, щоб перешкодити Європейському Союзу надавати допомогу Україні в боротьбі з російською агресією.

Раніше французька урядова агенція VIGINUM, котра спеціалізується на захисті від ворожого цифрового втручання, виявила мережу зі 193 російських сайтів, метою яких є поширення кремлівської пропаганди на Заході.

Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.

Відтак, нині ФСБ, СВР і ГРУ займаються вербуванням росіян, які виїхали до Європи. Водночас наголошено, що особливо велику небезпеку ці особи несуть для Німеччини, адже кількість російських біженців там значно збільшилася після санкцій країн Балтії.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Агентство додає, що російські спецслужби можуть займатися підготовкою до війни між РФ та НАТО. Серед підходів, крім крадіжки секретної інформації, може бути спроба погіршити стосунки між ЄС та США, підірвати допомогу Україні та спровокувати конфлікти серед учасників Альянсу.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.