Бербок закликала Захід створити «зимовий щит» над Україною

Джерело: DW

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період.

Під час зустрічі міністрів закордонних справ держав НАТО у Брюсселі Бербок пояснила, що “метою Росії знову є громадянська інфраструктура”. Такими атаками росіяни намагаються позбавити українців узимку електрики та теплої води, пояснила міністерка.

ФРН уже спорядила Україні електрогенератори та комплекси ППО Patriot, зауважила глава німецького відомства, закликавши й інших союзників наслідувати цей приклад.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, запрошений на зустріч у Брюсселі, зауважив, що його країна отримала 300 тисяч з обіцяного ЄС одного мільйона снарядів.

Зауважимо, союзники України регулярно надсилають одні зі своїх найкращих систем протиповітряної оборони, щоб допомогти захистити міста країни і особливо Київ.

Станом на 28 лютого Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку.

ЦРУ та інші американські розвідувальні служби надають дані українським воїнам для цілеспрямованих ракетних ударів, відстежують пересування російських військ та допомагають підтримувати шпигунські мережі.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар.