Безпілотник РФ, ймовірно, вкотре порушив повітряний простір Румунії

Джерело: Reuters

Російський безпілотник, можливо, порушив національний повітряний простір Румунії на “дуже короткий період, менш ніж три хвилини” вночі під час атаки на Україну, повідомило міністерство оборони Румунії в п’ятницю, 27 вересня.

“Радарна система Румунії виявила ймовірність того, що один із безпілотників, залучених до атаки на Україну, перетинав повітряний простір Румунії на дуже короткий проміжок часу (менш ніж три хвилини) у… прикордонній зоні”, – заявили в міністерстві.

Румунія підняла два винищувачі F-16 і два іспанські F-18, які виконують місії з охорони повітря в країні. Мешканців південно-східного румунського округу Тулча попередили про небезпеку й закликали перейти в укриття.

Румунія має спільний кордон з Україною протяжністю 650 км, тож протягом останнього року уламки російських безпілотників неодноразово потрапляли на її територію. Деякі райони також знаходяться поблизу портів річки Дунай, які часто стають об’єктами нападів Росії.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни. 

11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.