Білорусь вербує литовців, щоб вони фіксували пересування армії
Джерело: литовське інформагенство 15min
Начальник литовської прикордонної служби Рустамас Любаевас розповів, що білоруські спецслужби намагаються вербувати громадян Литви, щоб вони фіксували пересування литовської армії та інформували про це білорусів. Відбувається це під час поїздок литовців до Білорусі.
Як нагадав Любаевас, навесні минулого року Білорусь ввела безвізовий режим для громадян Литви, Польщі та Латвії. Впродовж першого півріччя цього року близько 230 тисяч громадян Литви скористалися цією можливістю і відвідали Білорусь. Але під час візиту декого з них намагалися завербувати білоруські спецслужби.
“Ми маємо інформацію, що вербують громадян Литви, громадян Білорусі, які їдуть до Литви, просять зробити певні фото, зафіксувати пересування військових частин, сфотографувати певні об’єкти”, – пояснив Любаевас.
Водночас управління державної охорони Литви також попереджає про цю небезпеку. Там попередили, що на кордоні білоруські спецслужби перевіряють комп’ютери, телефони та облікові записи в соцмережах, після чого шантажем і психологічним тиском спонукають туристів до співпраці.
- Росія намагається через оголошення в інтернеті набирати на війну проти України громадян Казахстану.
- За даними Федерального міністерства внутрішніх справ ФРН, декілька десятків німецьких екстремістів направилися воювати в Україну, більшість – на боці Росії.
- У російських телешоу часто транслюють дружин і матерів призовників, де учасники мають згадати про “героїзм” своїх чоловіків і синів та розповісти “сльозливі історії”, які стануть супроводом планів Кремля заохотити більше молодих людей воювати проти України.
- У польському місті Краків з’явилися наліпки із символікою російської терористичної організації Євгена Пригожина ПВК “Вагнер”. На них розміщено контактні дані приватної військової компанії.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.