Більшість французької молоді готова воювати в Україні для захисту Франції – опитування
Джерело: Le Parisien
Нещодавнє опитування свідчить, що кожен другий серед французької молоді готовий стати до лав армії та воювати на території України, якщо це необхідно для захисту Франції.
Згідно з результатами опитування, проведеного Ipsos, більш як половина з опитаних французів віком від 18 до 25 років долучаться до воєнних дій в Україні з метою захисту Франції. опитування проводилося в період з 16 червня по 9 липня 2023 року, задовго до заяв президента Еммануеля Макрона 26 лютого, який заявив, що не виключає відправлення сухопутних військ в Україну.
У сприйнятті військової тематики молодшими поколіннями простежуються певні тенденції. Так, на запитання: “якби захист Франції вимагав від країни участі у війні в Україні, чи були б ви готові взяти зобов’язання захищати свою країну?”, 51% опитаних відповіли “так”, зокрема 17% “так абсолютно” і 34% “так, можливо”. Майже чверть хлопців (24%) відповіли “так, абсолютно”, порівняно з 12% дівчат.
Не згадуючи конкретну країну, 57% опитаних молодих осіб заявили, що готові записатися до лав армії “у разі війни”.
Водночас третина молоді (31%) підтримують ідею розміщення французьких військ в Україні (порівняно з 17% серед тих, хто старше 50 років).
Відбувається відродження патріотизму, який відповідає на потребу почуватися корисним, – зауважують дослідники. – Дуже присутнє відчуття того, що війна між Україною та Росією, біля воріт Європейського Союзу, становить відчутну небезпеку.
Зауважимо, Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.
Також він 5 березня він заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”. Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.
Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Про позицію Макрона повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, який був присутнім на зустрічі президента Франції з парламентськими партіями. За словами Русселя, Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.
- 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
- Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.
- Німеччина, Франція та Польща 15 березня пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.
У Франції завершилося навчання українських пілотів та наземного персоналу для винищувачів Dassault Mirage 2000−5F. Підготовка тривала пів року.
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що ворог на сьогодні не зібрав достатньо сил для форсування річки Дніпро і наступу на Херсон. Для цього потрібна велика кількість засобів, які важко приховати.
25 грудня президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Зокрема глава держави розповів Ішібі про масовий обстріл території України з боку РФ.
55-річного чоловіка, який адміністрував проросійський Telegram-канал та підтримував збройну агресію РФ проти України, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Президентка Молдови Мая Санду повідомила, що 25 грудня російська ракета порушила повітряний сусідньої країни під час масованого удару по Україні.