Більшість населення Німеччини підтримує нарощення постачання озброєння Україні
Джерело: ZDF
Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.
Зокрема кількість тих, хто підтримує нарощення постачання озброєння помітно зросла проти січня. Відповідна зміна свідчить про зростаючу підтримку військової допомоги Україні серед німецького населення. За два роки повномасштабної РФ проти України, переважна більшість німців виступає за збільшення постачання зброї та боєприпасів до України.
Якщо у січні показник становив 51%, то вже зараз 62% виступають за те, щоб європейські країни постачали країні більше зброї та боєприпасів.
Тоді як 32% опитаних виступають проти ідеї, що менше, ніж у січні, коли таких було 42%.
Водночас 46% побоюються, що Росія нападе на інші країни. 45% припускають, що війна обмежиться Україною.
Щобільше, 50% вважають, що Захід може використати військову силу, щоб переконати Росію діяти менш агресивно.
Лише нещодавно ми повідомляли, що дедалі менше німців готові допомогти Україні – навіть попри те, що визнали загрозу нападу з боку РФ, свідчили результати опитування “Мюнхенський індекс безпеки 2024” проведеного до Мюнхенської конференції з безпеки.
Довідка. Опитування проводилося з 20 по 22 лютого методом телефонного інтерв’ю з участю 1294 респондентів.
- Підтримка України серед європейців залишається великою, але лише 10% із них вірять, що Україна зможе перемогти Росію, згідно з опитуванням, проведеним у ЄС.
- За даними опитування, більшість українці вважають Польщу дружньою до України державою, проте позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком.
- Абсолютна більшість громадян Фінляндії негативно ставляться до Росії та Китаю, водночас симпатизують країнам Заходу та бачать у США головного захисника західних цінностей.
- Згідно з результатами соціологічного опитування, 58% українців вірять, що Україна переможе у війні в короткостроковій перспективі.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.