У Фінляндії 94% громадян негативно ставляться до Росії – опитування
Джерело: опитування EVA
Абсолютна більшість громадян Фінляндії негативно ставляться до Росії та Китаю, водночас симпатизують країнам Заходу та бачать у США головного захисника західних цінностей.
16 січня аналітичний центр EVA опублікував дані опитування, під час якого громадян запитували про погляди на США, Китай, РФ та інших держав, які відіграють важливу роль на світовій політичній арені.
Згідно з результатами, 94% жителів Фінляндії абсолютно негативно ставляться до Росії, тоді як 72% – до Китаю. Водночас 77% недолюблюють Туреччину, як пояснюють аналітики центру, ставлення до Анкара визначається поведінкою країни щодо ратифікації членства Фінляндії та Швеції до НАТО.
Тоді як майже три чверті громадян країни (74% опитаних) бачать у США головного захисника західних цінностей та важливого партнера Фінляндії. Водночас у 2020 році такої думки дотримувалися лише 39% фінів.
Серед десяти великих держав, які беруть участь у світовій політиці, найбільш позитивні оцінки у фінів мають Японія (76%), Німеччина (74%) і Велика Британія (73%). Франція (65%) і Сполучені Штати (64%) слідують за іншими західними демократичними країнами. Примітно, що практично ніхто (2%) не має негативного ставлення до Японії.
Ставлення до Сполучених Штатів як до гравця світової політики за минулі роки практично повністю змінилося. Зміни почалися з нападу Росії на Україну та усвідомлення фінами того, що Фінляндія має подати заявку на членство в НАТО, щоб бути у безпеці, — пояснили аналітики центру.
Ставлення фінів до важливих держав світової політики за минулі роки набуло нових відтінків. Зараз фіни дивляться на світ з явно прозахідної точки зору: друзів можна знайти в країнах Заходу та інших розвинутих демократіях, але ставлення до Росії та Китаю негативне.
Фінляндія стала членом НАТО і близьким союзником Сполучених Штатів. Відносини з Росією практично заморожені з моменту її широкомасштабного вторгнення в Україну.
Зауважимо, влада Фінляндії прийняла рішення на загальному засіданні Держради продовжити закриття пунктів пропуску на кордоні з Росією ще на місяць, зазначила міністерка внутрішніх справ Марі Рантанен.
Також міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен має намір домогтися повної заборони на угоди з нерухомістю для громадян Росії. Він зауважив, що правове вирішення питання можуть оприлюднити вже навесні цього року.
- З 1 жовтня 2023 року Фінляндія анулювала ліцензію Генерального консульства Росії в Турку.
- Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.
- У фінському місті Турку місцева влада викупить колишню будівлю російського генконсульства, щоб знести її. Місцеві депутати одностайно ухвалили рішення.
- У Фінляндії починають зводити тимчасові огорожі на кордоні з РФ. У будівництві прикордонника допомагають Збройні сили.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.