У Фінляндії 94% громадян негативно ставляться до Росії – опитування

Джерело: опитування EVA

Абсолютна більшість громадян Фінляндії негативно ставляться до Росії та Китаю, водночас симпатизують країнам Заходу та бачать у США головного захисника західних цінностей.

16 січня аналітичний центр EVA опублікував дані опитування, під час якого громадян запитували про погляди на США, Китай, РФ та інших держав, які відіграють важливу роль на світовій політичній арені.

Згідно з результатами, 94% жителів Фінляндії абсолютно негативно ставляться до Росії, тоді як 72% – до Китаю. Водночас 77% недолюблюють Туреччину, як пояснюють  аналітики центру, ставлення до Анкара визначається поведінкою країни щодо ратифікації членства Фінляндії та Швеції до НАТО.

Тоді як майже три чверті громадян країни (74% опитаних) бачать у США головного захисника західних цінностей та важливого партнера Фінляндії. Водночас у 2020 році такої думки дотримувалися лише 39% фінів.

Серед десяти великих держав, які беруть участь у світовій політиці, найбільш позитивні оцінки у фінів мають Японія (76%), Німеччина (74%) і Велика Британія (73%). Франція (65%) і Сполучені Штати (64%) слідують за іншими західними демократичними країнами. Примітно, що практично ніхто (2%) не має негативного ставлення до Японії.

Ставлення до Сполучених Штатів як до гравця світової політики за минулі роки практично повністю змінилося. Зміни почалися з нападу Росії на Україну та усвідомлення фінами того, що Фінляндія має подати заявку на членство в НАТО, щоб бути у безпеці, — пояснили аналітики центру.

Ставлення фінів до важливих держав світової політики за минулі роки набуло нових відтінків. Зараз фіни дивляться на світ з явно прозахідної точки зору: друзів можна знайти в країнах Заходу та інших розвинутих демократіях, але ставлення до Росії та Китаю негативне.

Фінляндія стала членом НАТО і близьким союзником Сполучених Штатів. Відносини з Росією практично заморожені з моменту її широкомасштабного вторгнення в Україну.

Зауважимо, влада Фінляндії прийняла рішення на загальному засіданні Держради продовжити закриття пунктів пропуску на кордоні з Росією ще на місяць, зазначила міністерка внутрішніх справ Марі Рантанен.

Також міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен має намір домогтися повної заборони на угоди з нерухомістю для громадян Росії. Він зауважив, що правове вирішення питання можуть оприлюднити вже навесні цього року.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.