Більшість населення Німеччини підтримує нарощення постачання озброєння Україні

Джерело: ZDF

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Зокрема кількість тих, хто підтримує нарощення постачання озброєння помітно зросла проти січня. Відповідна зміна свідчить про зростаючу підтримку військової допомоги Україні серед німецького населення. За два роки повномасштабної РФ проти України, переважна більшість німців виступає за збільшення постачання зброї та боєприпасів до України.

Якщо у січні показник становив 51%, то вже зараз 62% виступають за те, щоб європейські країни постачали країні більше зброї та боєприпасів.

Тоді як 32% опитаних виступають проти ідеї, що менше, ніж у січні, коли таких було 42%.

Стосовно питання про те, чи варто Україні відмовлятися від окупованих Росією територій, думки розділилися, якщо це може завершити війну. Підтримують це 43%, 44% вважають, що Україна має продовжувати боротьбу за звільнення цих територій.

Водночас 46% побоюються, що Росія нападе на інші країни. 45% припускають, що війна обмежиться Україною.

Щобільше, 50% вважають, що Захід може використати військову силу, щоб переконати Росію діяти менш агресивно.

Лише нещодавно ми повідомляли, що дедалі менше німців готові допомогти Україні – навіть попри те, що визнали загрозу нападу з боку РФ, свідчили результати опитування “Мюнхенський індекс безпеки 2024” проведеного до Мюнхенської конференції з безпеки.

Довідка. Опитування проводилося з 20 по 22 лютого методом телефонного інтерв’ю з участю 1294 респондентів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.