Білий дім стимулюватиме народжуваність у США грошовими бонусами та освітніми програмами
Джерело: NYT
Адміністрація Дональда Трампа вивчає способи заохочення американців до створення сімей та народження дітей. Серед запропонованих заходів — “бонус за народження” у розмірі 5 тисяч доларів, переваги у стипендіях для батьків, а також освітні програми щодо жіночого циклу.
Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає низку ініціатив, покликаних зупинити спад народжуваності у країні. Серед запропонованих ідей — фінансові стимули для матерів, освітні програми для жінок і зміни в стипендіальній політиці.
Одна з пропозицій, яку представили радникам, передбачає резервування 30% стипендій за програмою Fulbright — престижною міжнародною урядовою програмою — для кандидатів, які перебувають у шлюбі або мають дітей. Інша ініціатива пропонує виплачувати кожній матері в США “бонус за дитину” в розмірі 5 000 доларів одразу після пологів. Третя — закликає уряд фінансувати програми, що навчають жінок розуміти особливості менструального циклу — зокрема для того, щоб краще визначати періоди овуляції і підвищувати шанси на зачаття.
Ці ідеї виникають у межах дедалі активнішого руху консерваторів, спрямованого на подолання демографічного спаду та просування традиційних сімейних цінностей. Наразі цей рух знаходить підтримку й серед представників уряду США — зокрема з боку віцепрезидента Джей Ді Ванса та Ілона Маска. Минулого місяця Дональд Трамп пообіцяв стати “президентом запліднення”.
Венс та Маск — серед впливових прихильників ідей пронаталізму, спільно з іншими представниками руху вже зустрічалися з радниками Білого дому, надаючи письмові пропозиції щодо сімейної політики.
Ця адміністрація є пронаталістською за своєю природою, — зазначила активістка Сімон Коллінз, котра спільно з чоловіком направила до Білого дому проєкти указів, зокрема про присвоєння “Національної медалі материнства” жінкам, які мають шістьох або більше дітей.
Хоча адміністрація ще не оголосила, які саме заходи реалізують на практиці, прихильники пронаталізму висловлюють упевненість, що тема родинної політики стане важливою частиною порядку денного. Раніше Дональд Трамп закликав до “демографічного вибуху” у країні.
Речниця Білого дому Каролайн Лівітт заявила, що Трамп “з гордістю впроваджує політику, спрямовану на піднесення американських сімей”.
Президент хоче, щоб Америка була країною, де всі діти можуть безпечно рости та досягати американської мрії, – додала вона. – Як мати, я пишаюся тим, що працюю на президента, який вживає значних заходів, щоб залишити кращу країну для наступного покоління.
У лютому адміністрація анонсувала підготовку звіту щодо зниження вартості процедур штучного запліднення (IVF). Очікується, що документ оприлюднять не пізніше середини травня. Проте деякі представники християнських консервативних груп виступають проти IVF, зважаючи на етичні міркування щодо втрати ембріонів.
Водночас інші пропозиції, зокрема податкові пільги для багатодітних родин, можуть потребувати законодавчого затвердження. Наприклад, фонд Heritage Foundation планує представити доповідь з рекомендаціями для адміністрації і Конгресу. Один з варіантів — збільшення розміру податкового вирахування для кожної наступної дитини у родині.
Дискусії щодо подальшої політики тривають. За словами Лаймана Стоуна з Інституту сімейних досліджень, Білий дім розглядає пропозиції різних груп і не ухвалив остаточних рішень. Деякі з ідей також викликали критику з боку медичних спільнот, які вважають їх надто ідеологізованими та недостатньо науково обґрунтованими.
Попри це, об’єднані занепокоєння щодо зниження народжуваності формують нову коаліцію — як серед консерваторів, так і серед ліберальних прихильників розширення доступу до лікування безпліддя.
Довідка. Народжуваність у США знижується з 2007 року. Демографи та політики попереджають, що ця тенденція може призвести до скорочення робочої сили та створити ризики для економіки та соціальних інститутів.
- США переживають значну демографічну зміну: кількість народжень серед жінок старше 40 років вперше перевищила кількість народжень серед підлітків.
- Заборона абортів у Сполучених Штатах погіршує ситуацію в охороні здоров’я, збільшуючи народжуваність і дитячу смертність, зокрема серед жінок із груп підвищеного ризику.
- Після оголошення про перемогу Дональда Трампа на президентських виборах у США в країні різко зріс попит на екстрену контрацепцію, а також абортивні й гендерно афірмативні препарати.
На тлі стрімкого зростання цін на золото у Шанхай представили перший “банкомат для переробки золота”, що привернуло значний інтерес громадськості, особливо літніх людей, котрі прагнуть заробити на коштовностях, які зберігали роками.
Адміністрація Дональда Трампа вивчає способи заохочення американців до створення сімей та народження дітей. Серед запропонованих заходів — “бонус за народження” у розмірі 5 тисяч доларів, переваги у стипендіях для батьків, а також освітні програми щодо жіночого циклу.
Працівники ДБР викрили факти систематичних катувань ув’язнених у Полтавській установі виконання покарань. Двом співробітникам установи вже повідомили про підозру, їм загрожує до 12 років.
Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.
13 квітня у Вербну неділю російська армія вдарила “Іскандерами” по центральній частині Сум. Тоді стало відомо про загибель 36 осіб, серед котрих згодом ідентифікували жительку міста Олену Бондаренко, яка потрапила в епіцентр російського обстрілу.