Білий дім вкотре закликав Конгрес США ухвалити допомогу Україні

Джерело: брифінг речниці Білого дому Карін Жан-П’єр

Білий дім після масованої ракетно-дронової атаки РФ по енергетичній інфраструктурі України вкотре закликав Конгрес “негайно” ухвалити допомогу Києву.

За словами Жан-П’єр, Росія атакуючи енергосистему намагається зламати дух українців. Для захисту критичних об’єктів Україні необхідно більше систем ППО, наголосила вона.

“Нам потрібно, щоб спікер (спікер Палати представників США Майк Джонсон – ред.) виніс цей проєкт на розгляд, тому що ми знаємо, що ми, очевидно, отримаємо переважну підтримку від республіканців і демократів. Тому нам потрібно побачити на голосуванні законопроєкт, який вже ухвалили переважною більшістю в Сенаті. Атаки по Україні за останню добу – це ще одне жахливе нагадування про те, що потреба України критична”, – сказала речниця Білого дому.

  • Понад 35 американських артистів, активістів, науковців, серед яких – Барбра Стрейзанд, Шон Пенн, Тімоті Снайдер, звернулись до Конгресу США із проханням надати Україні фінансування, необхідне для перемоги у війні, розв’язаній Росією.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня адміністрація президента США Дональда Трампа розпочала програму добровільної самодепортації нелегальних іммігрантів. Мігранти, котрі проживають у США нелегально, зможуть отримати фінансову та організаційну допомогу для повернення на батьківщину.

5 травня усі 133 кардинали, котрі мають право голосу на конклаві з обрання нового Папи Римського, вже прибули до Риму. Таємне голосування розпочнеться у середу пообіді за зачиненими дверима Сікстинської капели. Право обирати нового понтифіка мають кардинали віком до 80 років.

Ввечері 3 травня поблизу ліцею №5 міста Житомира 12-річний хлопець вдарив ножем 11-річну дівчину. За словами правоохоронців, цьому передувала суперечка.

5 травня Міноборони Литви повідомило про масштабну оборонну ініціативу протягом наступного десятиліття. Країна має намір виділить 1,1 мільярда євро на посилення східного кордону з Росією та Білоруссю.