Блінкен анонсував «дуже сильний оборонний пакет» Україні на саміті НАТО

Джерело: interfax-Україна

9 липня державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що саміт НАТО у Вашингтоні посилить зв’язки України з альянсом та надасть “дуже сильний пакет допомоги” для України.

Блінкен запевнив, що саміт НАТО ще більше зміцнить шлях України до членства в Альянсі.

Ми виконали велику роботу за минулі тижні й місяці, і я думаю, ви побачите дуже сильний пакет із цього саміту для України. У ширшому сенсі ми тісно співпрацювали, щоб, у міру просування справи, Україна мала, що їй потрібно, щоб сильніше встати на ноги, у військовому, економічному, демократичному плані, і ми перебуваємо на дуже хорошому шляху в цьому, – зазначив Блінкен під час зустрічі з українським колегою Дмитром Кулебою у Вашингтоні.

Він знову додав, що успіх України як сильної, незалежної країни є найкращою відповіддю агресії Путін і РФ.

Держсекретар запевнив, що прихильність США та десятків країн світу допомозі нашій країні триває.

Як і наша прихильність до успіху України як сильної країни, що проявиться дуже конкретно в наступні кілька днів на саміті НАТО, – наголосив Блінкен.

Своєю чергою, глава МЗС підтвердив, що під час зустрічі сторони детально обговорили остаточні рішення, які будуть прийняті на саміті НАТО у Вашингтоні.

Він також висловив вдячність Держсекретарю за його рішення підтримати наше прохання про швидке сприяння у відновленні роботи Охмадиту, включно з наданням нового медичного обладнання.

Нещодавно стало відомо, що у проєкті комюніке альянсу шлях України до вступу до НАТО описаний як “незворотній”.  Проєкт може змінитися до остаточної версії, але наявність формулювання “незворотності” стане значним сигналом для Києва та Москви.

Одне з джерел, офіційний представник США, зауважив, що Білий дім підтримує використання цього слова в заключному комюніке, якщо в документі також підтверджується, що робота України над демократичними реформами має продовжуватися.

Ми писали, що цього тижня президент США Джо Байден вітатиме лідерів країн-членів НАТО у Вашингтоні. Альянс святкує свою 75-ту річницю в місті, де підписали оригінальний договір у 1949 році.

За словами високопосадовця адміністрації, також візьмуть участь країни-партнерки з Європейського Союзу, України, Японії, Південної Кореї, Австралії та Нової Зеландії.

Зазначається, що “міст до членства” України в НАТО стане важливою темою для обговорення, заявив посадовець.

Дискусії щодо членства України в НАТО зосередять на зміцненні обороноздатності, інституційній розбудові, військовій сумісності з НАТО та фінансовій заставі щодо витрат на оборону.

Зауважимо, союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році. Західноєвропейський дипломат повідомив, що лідери країн Альянсу підпишуть це зобов’язання наступного тижня, під час саміту у Вашингтоні.

Раніше газета The Guardian оприлюднила відкритий лист експертів з низки університетів різних країн Європи та Америки із закликом не приймати Україну до НАТО.

Ще у 2023 році президент США Джо Байден зауважив, що Україна поки що не готова до повноцінного членства в НАТО. Одначе, він готовий запропонувати військову допомогу, подібну до підтримки, яку Сполучені Штати вже давно надають Ізраїлю.

Президент України Володимир Зеленський висловив занепокоєння, що війна Росії проти України, яка триває вже третій рік, може ще більше загостритись, якщо Україна за підтримки союзників не втримає оборону проти подальшого наступу РФ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що йому сказали, що Росія “зробила помилку”, коли вдарила по місту Суми 13 квітня, внаслідок чого загинуло щонайменше 34 людини.

В Нью-Йорку на Таймс-сквер проходить акція на підтримку України після російської атаки Сум, внаслідок якої загинули 34 людини, постраждало – 117, зокрема 15 дітей.

Поліція Києва та СБУ встановили особи молодиків, які слухали російську музику на столичному Подолі – їх притягнуто до адміністративної відповідальності.

За словами аналітиків, угода про припинення вогню в Україні або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, але поки що неясно, які саме механізми може запропонувати Захід.