Блінкен закликав Японію протидіяти російським та північнокорейським загрозам

Джерело: Голос Америки

Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.

Однією з ключових тем стало погодження масштабного продажу зброї: Японія закупить у США ракети середньої дальності на суму близько 3,5 мільярда доларів. Китай різко розкритикував угоду, вважаючи, що вона підриває регіональну стабільність.

Блінкен та глава МЗС Японії наголосили на рішучій підтримці України у війні з Росією. Також держсекретар висловив занепокоєння через співпрацю Північної Кореї з Москвою, зокрема щодо надання військової підтримки. Держдепартамент США заявив, що Пхеньян може отримати від Росії новітні космічні та супутникові технології, що є потенційною загрозою стабільності в регіоні.

Днем раніше Блінкен провів переговори з лідерами Південної Кореї, де також засудив тісні зв’язки між Володимиром Путіним та Кім Чен Ином. США звинувачують Росію в передачі Північній Кореї військового обладнання та підготовці її військових.

Зауважимо, раніше стало відомо, що Росія розробила детальний список цілей для ударів в Японії та Південній Кореї, включаючи атомні електростанції та об’єкти цивільної інфраструктури.

Росія розробила список зі 160 об’єктів у Японії та Південній Кореї, які можуть стати цілями в разі військового протистояння. Список включає як військові, так і цивільні об’єкти. Документи, що підтверджують це, датуються 2013–2014 роками та надані західними джерелами.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.