Bloomberg: Північна Корея, ймовірно, отримала від РФ близько $3 млрд за постачені снаряди

Джерело: Bloomberg

Кім Чен Ин розпочинає найбільше скорочення посольств Північної Кореї, ймовірно, роблячи ставку на більшу вигоду від збройових угод із Кремлем, аніж через контрабанду, для якої залучалися диппредставництва. Аналітики зазначають, що Росія могла витратити мільярди доларів на закупівлю північнокорейських боєприпасів.

Тож, у той час, як ізольований режим Кіма активізував свою дипломатичну діяльність з РФ, офіційні ЗМІ повідомляли, що в жовтні він закрив свої посольства в Уганді та Анголі.

Пхеньян планує закрити своє консульство в Гонконзі та більше десятка дипломатичних установ в Африці та інших країнах, повідомляє японська газета Yomiuri з посиланням на джерело, обізнане з внутрішніми справами Північної Кореї. Також її посольство в Іспанії можуть закрити вже найближчим часом.

Південна Корея вважає, що у Кіма закінчуються гроші на підтримку роботи всіх своїх дипломатичних установ через глобальні санкції, які виснажують його скарбницю.

Одначе, з серпня Північна Корея відправила понад 1 мільйон артилерійських снарядів для військової машини Путіна, заявив південнокорейський законодавець Ю Сан Бам.

Тоді як високий попит, викликаний війною РФ проти України, спричинив зростання світових цін на боєприпаси. Зокрема 155-мм артилерійські снаряди, що використовуються силами НАТО, коштують близько 3000 доларів за одиницю. Так, якщо припустити, що Північна Корея продавала боєприпаси за аналогічними цінами, Росії довелося заплатити близько $3 млрд. А це, пояснює видання, великі гроші для Пхеньяну. Згідно з оцінками центробанку Південної Кореї, отримана сума становлять понад 10% економіки КНДР, загальний обсяг якої — $25 млрд.

Північна Корея володіє одними з найбільших складів боєприпасів і ракет, сумісних зі зброєю радянських часів. Співпраця між Пхеньяном і Москвою посилилася, оскільки обидві сторони потрапили до глобальної ізоляції.

У КНДР люди думають про вигоду, — зауважив директор Центру глобальних ризиків та безпеки RAND Corp Кінг Меллорі. На його думку, з точки зору чистого грошового потоку для керівника республіки Кім Чен Ін дуже важливі угоди з Росією.

Експерт також додав, що, швидше за все, Росія запропонувала Кіму пакет допомоги, який містить готівку, доступ до її банківських систем, передачу технологій та допомогу у придбанні за кордоном компонентів для створення зброї.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.