Bloomberg: Північна Корея, ймовірно, отримала від РФ близько $3 млрд за постачені снаряди
Джерело: Bloomberg
Кім Чен Ин розпочинає найбільше скорочення посольств Північної Кореї, ймовірно, роблячи ставку на більшу вигоду від збройових угод із Кремлем, аніж через контрабанду, для якої залучалися диппредставництва. Аналітики зазначають, що Росія могла витратити мільярди доларів на закупівлю північнокорейських боєприпасів.
Тож, у той час, як ізольований режим Кіма активізував свою дипломатичну діяльність з РФ, офіційні ЗМІ повідомляли, що в жовтні він закрив свої посольства в Уганді та Анголі.
Пхеньян планує закрити своє консульство в Гонконзі та більше десятка дипломатичних установ в Африці та інших країнах, повідомляє японська газета Yomiuri з посиланням на джерело, обізнане з внутрішніми справами Північної Кореї. Також її посольство в Іспанії можуть закрити вже найближчим часом.
Південна Корея вважає, що у Кіма закінчуються гроші на підтримку роботи всіх своїх дипломатичних установ через глобальні санкції, які виснажують його скарбницю.
Одначе, з серпня Північна Корея відправила понад 1 мільйон артилерійських снарядів для військової машини Путіна, заявив південнокорейський законодавець Ю Сан Бам.
Тоді як високий попит, викликаний війною РФ проти України, спричинив зростання світових цін на боєприпаси. Зокрема 155-мм артилерійські снаряди, що використовуються силами НАТО, коштують близько 3000 доларів за одиницю. Так, якщо припустити, що Північна Корея продавала боєприпаси за аналогічними цінами, Росії довелося заплатити близько $3 млрд. А це, пояснює видання, великі гроші для Пхеньяну. Згідно з оцінками центробанку Південної Кореї, отримана сума становлять понад 10% економіки КНДР, загальний обсяг якої — $25 млрд.
Північна Корея володіє одними з найбільших складів боєприпасів і ракет, сумісних зі зброєю радянських часів. Співпраця між Пхеньяном і Москвою посилилася, оскільки обидві сторони потрапили до глобальної ізоляції.
У КНДР люди думають про вигоду, — зауважив директор Центру глобальних ризиків та безпеки RAND Corp Кінг Меллорі. На його думку, з точки зору чистого грошового потоку для керівника республіки Кім Чен Ін дуже важливі угоди з Росією.
Експерт також додав, що, швидше за все, Росія запропонувала Кіму пакет допомоги, який містить готівку, доступ до її банківських систем, передачу технологій та допомогу у придбанні за кордоном компонентів для створення зброї.
- 13 жовтня в Білому домі заявили, що Північна Корея нещодавно поставила Росії понад 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів.
- Представник США повідомив, що Північна Корея почала перекидати артилерію до Росії. Зазначають, що наразі не відомо, чи є передача частиною нового, довгострокового ланцюжка постачання чи лише обмеженою партією.
- Позаплановий російський військовий VIP-літак приземлився в столиці Північної Кореї Пхеньяні цього тижня, а потім повернувся в Москву.
- Північна Корея проводить навчання на знак протесту проти навчань союзників. Зокрема у КНДР симулювали ядерний удар по Південній Кореї.
- У міністерстві оборони Великої Британії заявили, що попри те, що Росія офіційно заперечує нещодавні повідомлення, майже напевно північнокорейські боєприпаси вже потрапили на склади боєприпасів у західній Росії.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.