Близько 20 фінських компаній експортують до РФ компоненти військового призначення – ЗМІ

Джерело: Yle

Згідно з новим розслідування, близько 20 невеликих логістичних та експедиторських компаній, які належать особам російського походження, експортували з Фінляндії у Росію продукцію, що відноситься до предметів військового призначення.

Як розповіли у виданні, ці компанії працювали у непримітних ангарах і невеликих офісах, переважно на південному сході Фінляндії недалеко від кордону з РФ і в Вантаа, де є аеропорт і великі логістичні центри. Вони або експортували товари безпосередньо в Росію, або виступали в ролі посередника між іноземним продавцем і російським покупцем.

Водночас клієнти цих компаній пов’язані з російською військовою промисловістю або розвідувальними органами, такими як ФСБ.

У митних даних, доступ до яких отримали журналісти, вказано, що одна компанія, розташована недалеко від Лаппеенранта, експортувала в РФ датчики, дизельні двигуни, паливні насоси і трансмісійне обладнання.

Частини аналогічних товарів було виявлено у знищеній в Україні російській зброї і транспортних засобах. Лише деякі з цих компонентів потрапили під санкції Заходу, що спростило їхній експорт до Росії.

До того ж одна з фінських компаній за кілька тижнів до початку війни відповідала за постачання на суму понад 10 млн євро замовнику, пов’язаному з російською оборонною промисловістю.

Зокрема постачання включали відеокамери, жорсткі диски та іншу електроніку. Після вторгнення Росії в Україну компанія “почала організовувати аналогічні постачання товарів з Фінляндії до Узбекистану, за допомогою якого, як відомо, Росія обходить санкції”, йдеться у розслідуванні.

Видання додає, щонайменше дев’ять російських клієнтів цих фінських компаній мають зв’язки або з ФСБ, або з російським ОПК.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.