Боронячи Україну, під Авдіївкою загинув доброволець із Чехії

Джерело: Radio Prague International

Захищаючи Україну від повномасштабного російського вторгнення, на фронті загинув доброволець із Чехії.

Повідомляється, що доброволець загинув у боях за Авдіївку Донецької області.

Про загибель воїна спочатку повідомили у соціальній мережі X, згодом інформацію підтвердили у Міністерстві оборони Чехії.

Позиція, на якій перебував військовий, потрапили під мінометний вогонь, після цього бійця ніхто не бачив. Зараз це місце тимчасово окуповано російськими військами.

Також зазначається, що з початку повномасштабного нападу росіян у лютому 2022 року в боях за Україну загинули четверо громадян Чехії.

Раніше у CNN зазначили, що Україна поповнює свої лави добровольцями, утім дехто з них змушений покинути поле бою через “неочікувано жорстокий” перебіг війни.

Як розповіли у виданні, попри те, що до Інтернаціонального легіону вступають все більше добровольців, Україна все ж зіштовхується з нестачею військових. Зокрема українські посадовці публічно визнають, що ухилення від військової служби та дотримання правил мобілізації залишається проблемою.

Також стало відомо, що до лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.

Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.

Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що політика західних країн стосовно Москви може спровокувати нову світову війну. він поскаржився, що “геополітичні опоненти намагаються ізолювати Росію”.

21-річний майстер спорту України з сучасного п’ятиборства Ілля Ковальов загинув під час бойового завдання в Сумській області.

У Всесвітній день бджіл британські науковці оприлюднили тривожний звіт, що попереджає про нові загрози для запилювачів, котрі можуть суттєво прискорити їхнє зникнення у найближчі 5–15 років. Дослідники зокрема зауважили, що війна Росії проти України нашкодила бджолам більше за мікропластик і пестициди. Через повномасштабне вторгнення зменшилися обсяги та різноманітність посівів культурних рослин, якими харчуються бджоли.