Боррель закликав погодити створення оборонного фонду України на 20 млрд євро

Джерело: Жозеп Боррель/Twitter

Європейський Союз обговорює створення фонду у 20 мільярдів євро для забезпечення української армії протягом наступних чотирьох років, повідомив Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель

ЄС має намір створити спеціальний фонд через механізм фінансування військових операцій і допомоги, і надаватиме до 5 мільярдів євро на рік протягом наступних чотирьох років.

Разом із партнерами ми підтримуємо законне право України захищатись від російської агресії, — зазначив дипломат.

Нині міністри ЄС обмінялися думками стосовно пропозиції, детально питання обговорюватиметься наприкінці серпня.

Зауважимо, 20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що програма підтримки України має фінансуватися Росією.

Своєю чергою, міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок зауважила, що Україні потрібні “дуже великі фінансові ресурси”. За її словами, союз обговорить шляхи “суттєвого зв’язку” між гарантіями безпеки та фінансовою підтримкою України в найближчі місяці.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.