Боррель закликав зміцнити відносини між ЄС і Китаєм

Джерело: Жозеп Боррель/Twitter

7 серпня Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що і він, і глава МЗС КНР Ван І прагнуть зміцнити відносини між ЄС і Китаєм.

Після телефонної розмови з міністром закордонних справ Китаю Ван І Боррель повідомив, що сторони зокрема обговорювали майбутній стратегічний діалог у Пекіні під час підготовки до саміту ЄС-Китай.

Він також додав, що вони обмінялися думками стосовно Нігеру та зустрічі в Джидді відносно України.

Раніше на саміті ЄС у Брюсселі лідери країн обговорили зменшення залежності Євросоюзу від Китаю. Сторони міркували, як знайти баланс між “пом’якшенням ризиків” та спільним розв’язанням низки питань.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).