Британія та Японія просуватимуть вільну торгівлю на тлі митних погроз Трампа

Джерело: Kyodo News

Міністри закордонних справ та економіки Японії й Великої Британії домовилися сприяти вільній та відкритій міжнародній торгівлі, висловлюючи занепокоєння щодо можливих наслідків митних погроз з боку президента США Дональда Трампа.

Під час першого раунду двостороннього економічного діалогу у форматі “2+2”, який відбувся в Токіо, сторони підтвердили намір співпрацювати у вирішенні енергетичних та безпекових викликів, заявив міністр закордонних справ Японії Такеші Івая.

У переговорах взяли участь міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Йоджі Муто, а також їхні британські колеги — глава МЗС Девід Леммі та міністр бізнесу та торгівлі Джонатан Рейнольдс.

Японія та Велика Британія поділяють фундаментальні цінності та продовжать співпрацю задля збереження і зміцнення вільного, справедливого та заснованого на правилах глобального економічного порядку, — зазначив Івая.

Леммі наголосив, що спільні інтереси двох країн полягають у підтримці стабільної міжнародної системи.

Міністри також приділили увагу боротьбі з надвиробництвом і економічним примусом, що, ймовірно, пов’язано зі стурбованістю щодо експорту китайської сталі та електромобілів. Учасники зустрічі наголосили на важливості зміцнення ланцюгів постачання критично важливих матеріалів.

Крім того, Японія та Велика Британія підтвердили намір посилити співпрацю у реформуванні Світової організації торгівлі та підтримці переходу країн, що розвиваються, до чистої енергетики.

Велика Британія стала другою після США країною, з якою Японія створила міністерський економічний формат “2+2”. Для Лондона ж Токіо став першим партнером у такому форматі діалогу.

Переговори відбулися на тлі ескалації торговельної політики Трампа. Його адміністрація запровадила 25% мита на багато товарів з Канади та Мексики, а також подвоїла тариф на китайський імпорт до 20%.

Окремо міністри закордонних справ Івая та Леммі провели переговори щодо міжнародної безпеки, погодившись продовжувати обговорення шляхів досягнення справедливого миру для України, яка протистоїть російській агресії.

Протягом минулої доби, 9 травня, внаслідок російських атак загинули два цивільних жителі Донеччини, ще двоє зазнали поранень.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин прокоментував участь своїх військових у війні РФ проти України, наголосивши, що це “виправданий” крок для захисту “братської нації”.

РФ закриває на два дні повітряний простір над ракетним полігоном Капустин Яр. Ймовірно, це роблять для запуску балістичних ракет.

Протягом 9 травня в Сумській області внаслідок російських ударів загинуло троє людей, ще четверо — поранені.

США та Європа ведуть перемовини щодо угоди про припинення вогню в Україні на 30 днів та санкцій, які будуть запроваджені проти Росії, якщо вона відмовиться від неї.