Британські розвідники повідомили, як українські атаки вплинули на Чорноморський флот РФ в окупованому Криму
Джерело: міноборони Сполученого Королівства
У розвідці Великої Британії прокоментували нещодавні атаки України на Чорноморський флот РФ у тимчасово окупованому Севастополі та спрогнозували, як це може вплинути на Росію.
Фахівці зауважили, що протягом останніх тижнів ЧФ РФ зазнав серії потужних атак, кульмінацією яких став удар по штабу ЧФ РФ у Севастополі. Розвідники наголосили, що ці атаки були більш руйнівними та скоординованими, аніж досі.
Фізичне пошкодження ЧФ РФ унаслідок атак, найімовірніше, серйозне, але локалізоване. Фахівці додали, що майже напевне, російський флот й надалі матиме змогу виконувати основні воєнні місії – тобто, завдавати ударів крилатими ракетами та патрулювати.
Проте ймовірно, що його здатність продовжувати ширше регіональне патрулювання безпеки та здійснювати фактичну блокаду українських портів буде зменшена. Він також, ймовірно, має погіршену здатність захищати свої активи в порту та проводити планове технічне обслуговування.
Розвідники резюмували, що у Чорному морі йде динамічний, глибокий ударний бій.
“Ймовірно, це змусить Росію діяти реактивно, демонструючи, що українська армія може підірвати символічну та стратегічну потужність Кремля з його порту в окупованому Севастополі”, – мовиться у звіті.
- Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.
- Представники партизанського руху “Атеш”, ексклюзивно для Kyiv Post, заявили, що нездатність Росії вчасно виплачувати зарплату своїм військовослужбовцям вплинула на ракетний удар минулого тижня по штабу Чорноморського флоту Росії.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.