Британські розвідники повідомили, як українські атаки вплинули на Чорноморський флот РФ в окупованому Криму
Джерело: міноборони Сполученого Королівства
У розвідці Великої Британії прокоментували нещодавні атаки України на Чорноморський флот РФ у тимчасово окупованому Севастополі та спрогнозували, як це може вплинути на Росію.
Фахівці зауважили, що протягом останніх тижнів ЧФ РФ зазнав серії потужних атак, кульмінацією яких став удар по штабу ЧФ РФ у Севастополі. Розвідники наголосили, що ці атаки були більш руйнівними та скоординованими, аніж досі.
Фізичне пошкодження ЧФ РФ унаслідок атак, найімовірніше, серйозне, але локалізоване. Фахівці додали, що майже напевне, російський флот й надалі матиме змогу виконувати основні воєнні місії – тобто, завдавати ударів крилатими ракетами та патрулювати.
Проте ймовірно, що його здатність продовжувати ширше регіональне патрулювання безпеки та здійснювати фактичну блокаду українських портів буде зменшена. Він також, ймовірно, має погіршену здатність захищати свої активи в порту та проводити планове технічне обслуговування.
Розвідники резюмували, що у Чорному морі йде динамічний, глибокий ударний бій.
“Ймовірно, це змусить Росію діяти реактивно, демонструючи, що українська армія може підірвати символічну та стратегічну потужність Кремля з його порту в окупованому Севастополі”, – мовиться у звіті.
- Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.
- Представники партизанського руху “Атеш”, ексклюзивно для Kyiv Post, заявили, що нездатність Росії вчасно виплачувати зарплату своїм військовослужбовцям вплинула на ракетний удар минулого тижня по штабу Чорноморського флоту Росії.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.