Будапешт підтримає Україну, лише якщо Київ «відновить права» угорців — Орбан

Джерело: SkyNews

25 вересня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що підтримає Україну лише за умови відновлення прав угорської меншини в країні.

Ми не підтримаємо Україну в жодному питанні на міжнародній арені, поки вона не відновить закони, які гарантують права угорців, — повідомив прем’єр-міністр у парламенті Угорщини.

За словами Орбана, Україна хоче “перетворити угорські школи на українські”, посилаючись на закон, ухвалений у 2017 році, який зробив українську мову обов’язковою для навчання дітей.

Будапешт неодноразово звинувачував Київ в утиску прав угорської меншини, яка проживає в західних областях.

Перепис 2001 року показав, що в Україні проживало близько 150 000 угорців, хоча сьогодні вважається, що це число близько 80 000.

Орбан також обговорив розширення НАТО, сказавши, що Будапешт не поспішає схвалювати заявку Швеції на вступ. Як член альянсу Угорщина має право накласти вето на членство нових країн.

Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан завив, що Захід повинен укласти “угоду” з президентом Росії Володимиром Путіним щодо безпеки України, яка не повинна включати ні повернення Криму, ані членства України в НАТО.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.