Чай в пакетиках небезпечний для здоров’я: нове дослідження

Джерело: Earth.com

Вчені з’ясували, що найпоширеніші матеріали чайних пакетиків виділяють мільйони мікрочастинок пластику при потраплянні в гарячу воду. З кишківника вони всмоктуються в кровотік і розносяться по всьому організму, осідаючи в тканинах.

Нещодавні дослідження групи мутагенезу Департаменту генетики та мікробіології UAB підкреслюють, як чайні пакетики на основі полімерів виділяють мікропластик і нанопластик під час заварювання.

Дослідження вперше показало, що ці частинки можуть поглинатися клітинами кишківника людини, потенційно потрапляючи в кров і поширюючись по всьому тілу.

Упаковка для харчових продуктів є основним джерелом мікро- та нанопластикового забруднення. Люди в основному піддаються впливу цих частинок через вдихання та ковтання.

Найбільшу небезпеку пакетованого чаю представляють нейлон, целюлоза та поліпропілен, адже саме ці матеріали найчастіше використовують виробники.

Для характеристики цих частинок дослідники використали сучасні аналітичні методи, серед яких скануюча електронна мікроскопія (SEM), трансмісійна електронна мікроскопія (TEM) та аналіз наночастинок (NTA).

Завдяки цим методам команда змогла детально вивчити структуру, розміри та поведінку частинок.

«Нам вдалося інноваційно охарактеризувати ці забруднювачі за допомогою набору передових методів, що є дуже важливим інструментом для просування досліджень щодо їх можливого впливу на здоров’я людини», — пояснив дослідник UAB Альба Гарсія.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.