Частина російських найманців ПВК «Вагнер» перебуває в Білорусі

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 14 липня, Білорусь заявила, що бійці ПВК “Вагнер” навчали їхніх солдатів на військовому полігоні. Деякі вагнерівці перебувають у Білорусі щонайменше з вівторка, 11 липня.

“Бійці ПВК “Вагнер” ​​виступили інструкторами з ряду військових дисциплін”, – повідомив телеканал Міноборони Білорусі. 

Коли Reuters минулого тижня відвідало наметове містечко під Осиповичами в рамках поїздки, організованої Білорусією, там не було жодних слідів бойовиків “Вагнер”.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.