Чехія більше не потребує російської нафти
Джерело: Reuters
Чехія після модернізації трубопроводу може повністю відмовитись російської нафти.
Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив про звершення модернізації трубопроводу TAL. Тепер нафтопровід може постачати до країни більше нафти і Чехія може відмовитись від постачань з Росії.
Чехія працювала над тим, щоб позбутись залежності від російських нафти і газу від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.
Раніше Чеська Республіка відмовилась від російського газу. Зараз, коли трубопровід TAL може забезпечити потреби країни у нафті, Чехія може більше не сподіватись на трубопровід “Дружба”, який забезпечував половину постачань нафти.
“Це вирішальний момент для Чеської Республіки, тому що Росія більше не може шантажувати нас”, – сказав Фіала.
Трансальпійський трубопровід (TAL), який пролягає з Італії через Німеччину перед подачею нафти у з’єднувач, модернізували так, аби збільшити його пропускну здатність удвічі. Відтак тепер лише з одного трубопроводу Чехія отримувати необхідні 8 млн метричних тонн нафти.
Попереду ще випробування та сертифікація трубопроводу, але Фіала запевнив, що вони вже можуть сподіватись на TAL у випадку будь-яких перебоїв постачання нафтопроводом “Дружба”, який постачав нафту Чехії 60 років.
Очікується, що збільшення постачання нафти модернізованим TAL розпочнеться у другому кварталі.
- 6 січня міністерство оборони Чехії повідомило, що уряд країни офіційно виконав свою обіцянку витрачати 2% ВВП на оборону, відповідно до мінімальних вимог НАТО.
У тимчасово окупованому Севастополі російські війська намагаються захистити від українських ударів старе судно “ЕПРОН”.
В місті Малин, що на Житомирщині, працівника моргу підозрюють в тому, що він зрізав золоту каблучку з руки загиблого військовослужбовця.
Росія погодилася постачати газ до невизнаного Придністров’я у формі гуманітарної допомоги. Про це заявив Вадим Красносельський, голова цієї території.
Міністерство оборони Німеччини передало Україні новий пакет військової допомоги.
Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.