Чехія придбає боєприпаси для України з доходів заморожених активів РФ
Джерело: Reuters
Чехія використає частину доходів з заморожених активів Росії на придбання великокаліберних боєприпасів для Збройних сил України.
Захід заморозив близько 300 мільярдів доларів суверенних активів РФ. Відсотки, отримані від доходів російських активів, країни ЄС вкладають у фонд Євросоюзу для допомоги Україні.
У червні уряди країн-членів ЄС погодилось використати 1,4 млрд євро цих доходів на купівлю озброєння та оплату інших видів підтримки України.
У міноборони Чехії вирішили використати частину цих коштів на свої зусилля щодо закупівлі артилерійських снарядів для України. Першу партію цих боєприпасів Україна отримала ще у червні. Відтоді поставки тривають щомісяця.
“Це унікальна можливість швидко та ефективно підтримувати Україну”, – зауважили у відомстві.
У Кремлі заявили, що використання доходів з заморожених активів РФ для допомоги Україні ще “крадіжка” та пообіцяли вдатись до правових заходів щодо всіх, хто причетний до цього рішення.
- Президент Чехії Петр Павел пояснив, що вступ України до Північноатлантичного альянсу не має залежати від відновлення повного контролю над всією своєю територією, нині окупованою Росією.
Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.
У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.
Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.
У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.
Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.