Чехія та Польща не розглядають можливість введення військ в Україну
Джерело: Reuters
Прем’єр-міністри Чехії та Польщі заявили, що не розглядають можливість відправлення військ в Україну.
Президент Франції Емманюель Макрон у понеділок, 26 лютого, підняв питання про те, чи європейські країни відправлять війська в Україну.
Відповідаючи на запитання про коментарі Макрона, прем’єр-міністри Чехії Петр Фіала та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск сказали, що їхні уряди не розглядають такого варіанту.
“Я переконаний, що ми повинні розвивати шляхи підтримки, якими ми йдемо після агресії Росії. Я вважаю, що нам не потрібно відкривати якісь інші методи чи шляхи”, – сказав Фіала.
Туск додав:
“Польща не планує вводити свої війська на територію України. Я думаю, що не варто сьогодні спекулювати, чи будуть обставини, які можуть змінити цю позицію”, – сказав він.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, який виступає проти військової допомоги Україні, заявив перед зустріччю з Макроном у Парижі, що кілька членів НАТО та ЄС розглядають можливість відправки військових в Україну на двосторонній основі. За його словами, це призведе до ескалації конфлікту.
Офіційний представник Білого дому заявив у понеділок, що Сполучені Штати та НАТО не планують вводити війська в Україну.
- 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.