Через глобальне потепління деякі рослини та тварини переміщаються далі від екватора – вчені

Джерело: Phys.org

За словами вчених із Саутгемптонського університету, глобальне потепління призводить до того, що деякі види рослин і тварин, що проживають в океані, змушені переміщуватися від екватора у бік полюсів.

Зокрема, так звана тропікалізація стосується широкого спектру морських мешканців, серед яких – корали, водорості, дерева, равлики, рептилії, ссавці та інші.

До прикладу, мангрові дерева все активніше ширяться на північ уздовж узбережжя Флориди. Ці дерева, як правило, чутливі до морозів, але тепер вони можуть виживати і у більш високих широтах.

Як зауважили фахівці, тропікалізація може вплинути на окрему популяцію, цілий вид і навіть цілі екосистеми.

Так, коли травоїдні риби віддаляються від екватора, вони поїдають багато водоростей, розташованих на новому місці. Це, своєю чергою, створює додатковий простір для коралів, які оселяються в цьому районі, сприяючи подальшій тропікалізації.

Окрім того, коли тропічні морські черепахи та дюгоні поширяться на південь уздовж західного узбережжя Австралії, очікується, що вони значно посилять тиск на і без того вразливі луки морської трави шляхом свого споживання.

Цікаво, що деякі тварини адаптують свою поведінку. Зокрема, зважаючи на віддалення від екватора вздовж південно-східної Австралії, тропічні даманські риби починають об’єднуватися в косяки з помірними видами, замість того, щоб триматися у звичних групах тропічних побратимів.

За словами експертів, широкомасштабне переміщення морських жителів вже впливає на глобальне рибальство: у таких регіонах, як західна частина Тихого океану, збільшується вилов тропічних видів.

У 2019 році Росія організувала розсилку фейкового листа, адресованого сенатору США Тому Коттону, з пропозицією придбати Гренландію.

13 січня, в останній тиждень на посаді президента США Джо Байден виступив з промовою про свою зовнішньополітичну спадщину. Під час своєї промови Байден виокремив події в Україні, нагадавши главі РФ Володимиру Путіну, що попри цілі його повномасштабного вторгнення, він не зміг досягти бажаного.

13 січня відбулося засідання Комісії з забезпечення проведення конкурсу з формування Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України.

Тіньове фінансування війни в Росії може зрівнятися з офіційним оборонним бюджетом та стати причиною зростання інфляції, зазначає Крейг Кеннеді, колишній фінансист Bank of America та Morgan Stanley.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко прокоментував виділення урядом додаткових 5 мільярдів гривень на так звану “тисячу Зеленського”, наголосивши, що нині найбільше ці кошти потрібні для Збройних Сил України. Тоді як нардепка Ніна Южаніна пояснила, нині Кабмін закриває потреби “Зимової підтримки” коштом інших урядових програм.