Через глобальне потепління деякі рослини та тварини переміщаються далі від екватора – вчені

Джерело: Phys.org
За словами вчених із Саутгемптонського університету, глобальне потепління призводить до того, що деякі види рослин і тварин, що проживають в океані, змушені переміщуватися від екватора у бік полюсів.
Зокрема, так звана тропікалізація стосується широкого спектру морських мешканців, серед яких – корали, водорості, дерева, равлики, рептилії, ссавці та інші.
До прикладу, мангрові дерева все активніше ширяться на північ уздовж узбережжя Флориди. Ці дерева, як правило, чутливі до морозів, але тепер вони можуть виживати і у більш високих широтах.
Як зауважили фахівці, тропікалізація може вплинути на окрему популяцію, цілий вид і навіть цілі екосистеми.
Так, коли травоїдні риби віддаляються від екватора, вони поїдають багато водоростей, розташованих на новому місці. Це, своєю чергою, створює додатковий простір для коралів, які оселяються в цьому районі, сприяючи подальшій тропікалізації.
Окрім того, коли тропічні морські черепахи та дюгоні поширяться на південь уздовж західного узбережжя Австралії, очікується, що вони значно посилять тиск на і без того вразливі луки морської трави шляхом свого споживання.
Цікаво, що деякі тварини адаптують свою поведінку. Зокрема, зважаючи на віддалення від екватора вздовж південно-східної Австралії, тропічні даманські риби починають об’єднуватися в косяки з помірними видами, замість того, щоб триматися у звичних групах тропічних побратимів.
За словами експертів, широкомасштабне переміщення морських жителів вже впливає на глобальне рибальство: у таких регіонах, як західна частина Тихого океану, збільшується вилов тропічних видів.
- Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Science, внаслідок глобального потепління у Беринговому морі зникли 10 мільярдів снігових крабів (крабів-стригунів). Зокрема це пов’язано з тим, що вказане кліматичне явище викликало безпрецедентний масовий голод серед цих видів.
- Нова гіпотеза науковців припускає, що масове самогубство китів в Тихому океані, що триває вже чотири роки поспіль, спричинене зміною площі арктичного льодового покриву та скороченням здобичі.
- В Антарктиді – через глобальне потепління і рекордно низький рівень льоду – загинули тисячі пташенят імператорських пінгвінів.
Міністерство освіти Італії зобов’язало школи заборонити використання гендерно-нейтральних символів, зазначивши, що вони є “незрозумілими й порушують правила італійської граматики”.
3 квітня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підписав розпорядження про початок офіційного виходу з Міжнародного кримінального суду.
Журналісти проєкту “Схеми” з’ясували, що Ірина Шило, тодішня дружина колишнього радника Офісу президента та співробітника Служби безпеки України Артема Шила, якого підозрюють у заволодінні коштами “Укрзалізниці” , в 2021-2022 роках купила в Дубаї нерухомості на 4,3 мільйона доларів.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Вчителька історії із Києва Марія Воротило опублікувала матеріали нового підручника з історії України для 11 класу, в якому йдеться, зокрема, про повномасштабне вторгнення. За її словами, “є цілий ряд питань до Міносвіти”.