Через глобальне потепління деякі рослини та тварини переміщаються далі від екватора – вчені

Джерело: Phys.org

За словами вчених із Саутгемптонського університету, глобальне потепління призводить до того, що деякі види рослин і тварин, що проживають в океані, змушені переміщуватися від екватора у бік полюсів.

Зокрема, так звана тропікалізація стосується широкого спектру морських мешканців, серед яких – корали, водорості, дерева, равлики, рептилії, ссавці та інші.

До прикладу, мангрові дерева все активніше ширяться на північ уздовж узбережжя Флориди. Ці дерева, як правило, чутливі до морозів, але тепер вони можуть виживати і у більш високих широтах.

Як зауважили фахівці, тропікалізація може вплинути на окрему популяцію, цілий вид і навіть цілі екосистеми.

Так, коли травоїдні риби віддаляються від екватора, вони поїдають багато водоростей, розташованих на новому місці. Це, своєю чергою, створює додатковий простір для коралів, які оселяються в цьому районі, сприяючи подальшій тропікалізації.

Окрім того, коли тропічні морські черепахи та дюгоні поширяться на південь уздовж західного узбережжя Австралії, очікується, що вони значно посилять тиск на і без того вразливі луки морської трави шляхом свого споживання.

Цікаво, що деякі тварини адаптують свою поведінку. Зокрема, зважаючи на віддалення від екватора вздовж південно-східної Австралії, тропічні даманські риби починають об’єднуватися в косяки з помірними видами, замість того, щоб триматися у звичних групах тропічних побратимів.

За словами експертів, широкомасштабне переміщення морських жителів вже впливає на глобальне рибальство: у таких регіонах, як західна частина Тихого океану, збільшується вилов тропічних видів.

1 липня збірна Португалії з футболу вийшла у чвертьфінал Євро-2024, обігравши команду Словенії у серії пенальті.

1 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США, висловивши вдячність зокрема за виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні, водночас акцентувавши на необхідності посилення української ППО.

Відповідно до документа, опублікованого 1 липня, Міжнародний союз електрозв’язку засудив низку інцидентів із втручанням Росії у супутникові системи європейських країн, закликавши припинити глушити GPS-звʼязок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 1 липня. Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається напруженою, але контрольованою. Від початку доби відбулося 161 бойове зіткнення.

У 2023 році народний депутат Микола Тищенко повідомляв про перевірки різних установ в межах роботи ТСК із вирубки лісів навіть після припинення її діяльності.