Через глобальне потепління грибки можуть стати небезпечнішими для людей
Джерело: NV і Nature Microbiology
Зі зростанням температури планети гриби можуть змінюватись і стати більш агресивними й небезпечними для людини. Це встановила група медичних дослідників і інфекціоністів з Китаю, разом з ученими з Сінгапуру і Канади.
У статті, що була опублікована у журналі Nature Microbiology, група дослідників описує еволюцію грибів, яка спрямована на їх здатність заражати людей.
Раніше людині майже не загрожували грибки, окрім дріжджових інфекцій, стригучого лишаю та інфекції нігтів грибки. Однак останні роки кількість рідкісних грибкових інфекцій зросла.
Вважалось, що гриби віддають перевагу нижчим температурам, ніж у тілах ссавців (людини в тому числі). Нове дослідження показало, що ця ситуація може змінитися: в умовах глобального потепління гриби можуть адаптуватися і приживатись у людському тілі.
Команда дослідників протягом 2009-2019 років вивчала грибкові інфекції у 96 лікарнях Китаю. Вони виявили тисячі різних штамів грибів.
Найбільше привернув увагу один, який раніше не вважався патогенним для людини, але був знайдений у двох непов’язаних випадках. Цей грибок виявився стійким до двох найпоширеніших видів лікування грибкових інфекцій.
Вчені ввели кров, заражену цим грибком, лабораторним мишам. Виявилося, що грибок не тільки процвітав, а став більш агресивним. Потім його піддали впливу температури людського тіла (37°C) в лабораторних умовах, що призвело до розвитку стійкості до безлічі протигрибкових агентів.
Науковці попереджають, що зміна клімату може призвести до збільшення кількості та різноманітності грибкових інфекцій у людей, тому потрібно розробляти нові методи лікування.
- Вчені заявили, що до кінця століття більшість населення світу може бути під загрозою зараження хворобами, які переносять комахи, такими як малярія та денге.
- Археологи знайшли на єгипетському черепі віком 4 тисячі років порізи, які можуть свідчити про спроби лікування раку.
- Двоє мисливців зі штату Вайомінг стали першими американцями, які померли від “зомбі-хвороби” після вживання зараженої оленини.
Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.
Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.
9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.