Через глобальне потепління грибки можуть стати небезпечнішими для людей

Джерело: NV і Nature Microbiology

Зі зростанням температури планети гриби можуть змінюватись і стати більш агресивними й небезпечними для людини. Це встановила група медичних дослідників і інфекціоністів з Китаю, разом з ученими з Сінгапуру і Канади.

У статті, що була опублікована у журналі Nature Microbiology, група дослідників описує еволюцію грибів, яка спрямована на їх здатність заражати людей.

Раніше людині майже не загрожували грибки, окрім дріжджових інфекцій, стригучого лишаю та інфекції нігтів грибки. Однак останні роки кількість рідкісних грибкових інфекцій зросла.

Вважалось, що гриби віддають перевагу нижчим температурам, ніж у тілах ссавців (людини в тому числі). Нове дослідження показало, що ця ситуація може змінитися: в умовах глобального потепління гриби можуть адаптуватися і приживатись у людському тілі.

Команда дослідників протягом 2009-2019 років вивчала грибкові інфекції у 96 лікарнях Китаю. Вони виявили тисячі різних штамів грибів.

Найбільше привернув увагу один, який раніше не вважався патогенним для людини, але був знайдений у двох непов’язаних випадках. Цей грибок виявився стійким до двох найпоширеніших видів лікування грибкових інфекцій.

Вчені ввели кров, заражену цим грибком, лабораторним мишам. Виявилося, що грибок не тільки процвітав, а став більш агресивним. Потім його піддали впливу температури людського тіла (37°C) в лабораторних умовах, що призвело до розвитку стійкості до безлічі протигрибкових агентів.

Науковці попереджають, що зміна клімату може призвести до збільшення кількості та різноманітності грибкових інфекцій у людей, тому потрібно розробляти нові методи лікування.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.