Через конфіскацію активів РФ низці країн доведеться ховати резерви в Китаї – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Підтримка Білим домом законодавства, яке дозволить йому заарештувати близько 300 мільярдів доларів заморожених російських активів, спричинила низку проблем для європейських союзників, оскільки саме там знаходиться близько 200 мільярдів доларів із цих активів.

Як пояснили в інформагентстві, конфіскація активів центробанку Росії несе великі юридичні, економічні та геополітичні ризики. Це не зупинить військову машину Володимира Путіна, тоді як низка країн потенційно розглядатимуть це як порушення суверенного імунітету. У зв’язку з цим країни можуть почати зберігати свої резерви в Китаї.

“Захоплення активів підвищує ризик репресій, наслідування і фінансової фрагментації, що в майбутньому зробить інструментарій економічних санкцій Заходу менш ефективним. Дехто стверджує, що це ризик, на який варто піти, оскільки долар США все одно залишатиметься домінуючою валютою, але європейці побоюються, що вони візьмуть на себе основний тягар витрат”, – йдеться в матеріалі.

Зазначається, що частка євро в міжнародних розрахунках вже зменшується, а конкурентоспроможність Парижа, фінансового центру, пов’язана із захистом суверенного імунітету.

Натомість, на думку представниці аналітичного центру ECFR Агати Демаре, країни, що не входять до G7, можуть зберігати свої резерви в Китаї.

Видання додає, що США варто зосередитися на менш ризикованих кроках. Наприклад, на оподаткуванні прибутків, отриманих від російських активів, заблокованих у депозитаріях, включаючи бельгійський Euroclear, де знаходиться понад 200 мільярдів євро.

До того ж, минулого місяця ЄС почав планувати перші кроки до застосування податку на такі прибутки, який може зібрати до 15 мільярдів євро протягом наступних чотирьох років.

Утім, Euroclear вважається важливим гравцем на фінансовому ринку, і політизація може призвести до ризику контрзаходів. Тож, виникнуть юридичні суперечки і витрати.

“Тим не менше, несподівані прибутки варті уваги, і їх оподаткування може принести дорогоцінні мільярди, які компенсують підтримку України з боку платників податків”, – резюмували журналісти.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.