Через санкції США Росія зазнає проблем з розвантаженням нафти – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Останні санкції США поки не вплинули на експорт сирої нафти з РФ. Однак завантаження нафти на танкери та їхнє розвантаження – різні речі, і саме з розвантаженням російської нафти виникли проблеми.
У Тихому океані зараз лише два з дев’яти танкерів, відправлених з Сахаліну. Чотири з решти семи – пришвартовані у російському порту Находка, один між Японією та Південною Кореєю від 17 січня, ще один прибув 3 лютого до пункту призначення у Китаї. Останній ще не добрався до призначеного місця, але і там танкер, найімовірніше, простоюватиме.
Загалом у роспорядженні РФ є 10 танкерів, які перевозять преміальний сорт нафти ESPO. Дев’ять з них – описані вище. Якщо невдовзі їх не зможуть розвантажити, у Росії виникнуть проблеми з постачанням.
Зараз РФ збирає танкери, які не потрапили під санкції, щоб замінити ті, проти яких запровадили обмеження. Лише два з 27 вантажів, завантажених з 10 січня по 2 лютого, були завантажені на судна, які потрапили під санкції США.
Проте жоден з них досі не розвантажив нафту, зокрема одне з суден простоює у Козьміно з моменту завантаження.
Перший танкер з нафтою вийшов з порту Мурманськ, увійшов у Середземне море та рухається до Суецького кагалу. Імовірно, він рухається до Індії, куди мав би прибути через близько два тижні. В Індії раніше заявили, що не прийматимуть вантажі на підсанкційних танкерах після крайнього терміну в кінці лютого.
Відтак, якщо вантажі не розвантажать на місцях призначення, плавучі сховища російської нафти стрімко зростатимуть.
- Китай та Індія зупинили купівлю російської нафти після останніх санкцій США, які призвели до зростання витрат на доставку.
- Азійські ринки шукають нових постачальників нафти після того, як США запровадили 10 січня нові санкції проти російської нафти.
Уряд Великої Британії анонсував новий пакет підтримки України в рамках угоди, що передбачає сторічне партнерство між державами.
Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що візьме участь у безпековій конференції в Мюнхені, де говоритиме про припинення війни Росії проти України.
Норвегія очікує, що російські спецслужби у 2025 році можуть спробувати здійснити диверсії проти енергетичної інфраструктури країни. Таку оцінку надала Служба безпеки поліції (PST) у своєму щорічному звіті про загрози.
За місяць минає три роки відтоді, як російська армія оточила український Маріуполь, заблокувавши можливість підкріплення….
Війська РФ атакували Антонівку на Херсонщині. Постраждали поліціянти та цивільні, є загиблий.