Через суди на користь Міноборони стягнули понад 21 млн
Джерело: пресслужба Міноборони
З початку вересня 2023 року через суди на користь Міністерства оборони України стягнули 21 206 001,68 гривні. Здебільшого судові справи стосувались невиконання укладених контрактів.
Загалом судами України винесено 78 судових рішень на користь оборонного відомства. Зауважується, що станом на сьогодні п’ять судових рішень виконано у повному обсязі.
Стягнення в основному стосуються порушень виконання умов договорів, укладених між Міноборони та контрагентами.
Окрім цього, до сфери управління відомства за цей період повернуто нерухоме майно на Одещині загальною площею 1 717 квадратних метрів та зареєстровано дві земельні ділянки в 0,2 гектара, що на Хмельниччині.
Юридична служба Міністерства оборони України постійно вживає необхідних заходів для захисту інтересів держави в судах у випадках неналежного виконання контрагентами умов договорів на постачання товарів і послуг для потреб Збройних Сил України, — наголосили у повідомленні.
Раніше стало відомо, що від вересня 2023 року Міністерство оборони України виграло п’ять міжнародних арбітражів з іноземними постачальниками на суму понад 900 мільйонів гривень.
- Міністерство оборони України виграло суд проти іноземного постачальника неякісних бронежилетів та шоломів – відтак постачальник має повернути оборонному відомству майже 400 мільйонів гривень.
- Міністерство оборони України виграло спір у міжнародному арбітражі на суму понад три мільйони євро через неякісні бронежилети для Збройних сил України.
- Управління військовими вишами – за принципами НАТО: Міністерство оборони України затвердило Стратегію менеджменту системи військової освіти.
- Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков повідомив, що команда Міністерства оборони запустила нову систему закупівель за стандартами НАТО.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.