Через заборону США Україна не змогла знищити низку російських Су-34 – Forbes

Джерело: Forbes

За даними ЗМІ Україна мала шанс одночасно знищити низку російських винищувачів Су-34, однак США не дали дозволу на цю атаку. Зараз здійснити подібне більше немає змоги.

Зазначається, що Україна кілька місяців просила своїх іноземних союзників дати дозвіл на використання їхньої зброї – зокрема балістичних ракет – для удару по російських винищувачах, які були розмішені на відкритій ділянці одного з аеродромів РФ неподалік українського кордону.

Водночас партнери України не давали дозволу на атаку, посилаючись на ризик ескалації.

Відтак Україна вирішила самостійно атакувати ворожі аеродроми, зброєю власного виробництва. Зокрема 3 серпня українські БпЛА атакували авіабазу Морозовську у Ростовській області РФ.

Унаслідок атаки, за даними української розвідки, знищено один Су-34, а ще два винищувачі Су-34 зазнали пошкоджень. Також знищено склад боєприпасів.

Це не вперше Україна атакує Морозовську авіабазу, однак ця атака – одна з найбільш руйнівних. Однак такі здобутки даються Україні все важче, оскільки РФ переміщує літаки на інші аеродроми, якомога далі від України.

Метою атак України на аеродроми поблизу кордону є знищення літаків, якими РФ скидає КАБи на українські міста і тих самих КАБів. Щоденно армія РФ використовує близько соті авіабомб для атак.

Хоча КАБи не завжди точні, однак вони настільки потужні, що можуть знищити чи серйозно пошкодити будівлі, в які влучають.

Відтак одна з головних цілей України зараз – зменшити кількість атак КАБами, шляхом знищенням винищувачів та самих авіабомб.

Цього літа в України з’явилась можливість атакувати інфраструктуру з КАБами, коли 47-й гвардійський бомбардувальний авіаційний полк ВПС РФ розмістив десятки Су-34 на авіабазі “Балтімор” у Воронезькій області РФ.

Ця авіабаза доволі захищена, тому Україна просила США дати дозвіл на атаку по ній американськими ракетами ATACMS, які майже неможливо перехопити.

Проте адміністрація Джо Байдена відмовила проханню України. Росіяни, які спостерігали за тим, чи дозволять Україні бити по їхній території іноземною зброєю, все ж вирішили перемістити винищувачі з “Балтімора” на інші аеродроми.

Зараз більшість Су-34 розташовані за сотні км від України і українські БпЛА не можуть досягти їх. Так само тепер їх не можна вразити й американськими ракетами, дальність яких 300 км.

Очевидно, що кілька російських Су-34 все ж розташовані поблизу України для здійснення атак, однак аби покласти край потужним атакам КАБами Україні потрібно знищити не один десяток ворожих винищувачів, а їх переміщення на дальні аеродроми тільки ускладнює це завдання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР).  Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.

У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили, що вночі 14 січня Сили оборони здійснили наймасовіший удар по російських військових об’єктах на відстані від 200 до 1100 км углиб РФ.

За даними ЗМІ, Сполучені Штати прагнуть конфіскувати заморожені активи Росії на суму у 300 млрд доларів, аби змусити Кремль до перемовин. Натомість у Євросоюзі ідею США не підтримують.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.